Güncel
Giriş Tarihi : 13-05-2021 08:34   Güncelleme : 15-05-2021 15:05

Hendek TEK YÜREK !

Peygamberler ve çocuk katillerinin baş aktörü, terörist İsrail’e karşı ilçemiz Hendek’de protesto yürüyüşü yapıldı.

Hendek TEK YÜREK !

RASİMPAŞA DERNEĞİ ÖNCÜLÜK ETTİ

Ülkemizin  gerek mimarisi gerekse işlevi açısından ülkemizdeki manevi yerini alan Yaşayan Rasimpaşa Külliyesinde kılınan yatsı namazı sonrasında cami bahçesinde  terörist İsrail’e karşı tek yürek olan ilçe halkı Rasimpaşa derneği öncülüğünde  kınandı.

Gençlerin Türk ve Filistin bayrakları ile Kahrolsun İsrail, Mescid-i Aksa’ya uzanan eller kırılsın sloganları eşliğinde  program sunucusu Yahya Bakır’ın çağırması ile kürsüye gelerek öfkeli kalabalığa hitap eden eski AK Parti Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu, günün anlam ve önemini ifade eden konuşmasında terörist İsrail’in mübarek günlerde Mescid-i Aksa’ya saldırısını kınadı.

Sofu yaptığı basın açıklamasında İsrail saldırısı sonucu hayatlarını kaybeden şehitlere rahmet gazilere de acil şifalar dilediği basın açıklamasında şunları söyledi:

BASIN AÇIKLAMASI

Hendek Sivil Toplum Kuruluşları Olarak

Mübarek Ramazan ayında Mescid-i Aksa’da  yapılan bu acımasız saldırıları kınıyor ve lanetliyoruz.

İsrail polisi ve fanatik Yahudiler, Ramazan ayının son günlerinde Mescidi Aksa’da ibadet eden kadın, yaşlı, çocuk demeden Müslümanlara şiddet uygulayıp, saldırmışlardır. bu gün itibariyle  Filistin sağlık bakanlığının açıkladığına göre  300 Filistin vatandaşı yaralamış  ve 43 kardeşimiz şehit olmuştur. Allahtan tüm yaralı filistinli kardeşlerimize acil şifalar ve Şehitlerimize de rahmet diliyoruz.

Bu saldırıyı gerçekleştiren işgalci terörist yapı, İslam’a ve Müslümanlara olan düşmanlığını bir kere daha açıkça ortaya koymuştur. Dünya kamuoyu, siyonist İsrail’in yeni bir zulmüne daha şahit olmuştur.

 

İşgalci ve teröris İsrail'in nihai hedefi o topraklarda hiçbir Müslüman bırakmamaktır.

Müslümanları ablukaya alarak insan haklarını ihlal etmektedirler. Siyonist İsrail, Filistin devletinin ve toplumunun varlığını hiçe saymakta ve sistematik biçimde işgal ve soykırım suçları işlemektedir. Filistinlilere karşı uygulanan ambargo,  evlerini terk etmeye zorlayan politikalar ve Mescid-i Aksa’yı Müslümanların elinden alma planları asla kabul edilemez, bu hukuksuz işgalci politikaları ve saldırıları nefretle kınıyoruz.

Şimdi bizlere düşen görev, ilk kıblemizi işgale karşı savunmak ve kardeşlik şuuruyla Filistinli Müslümanların yanında yer almaktır.

 

 

Öldürme, yaralama,  her türlü işkenceye rağmen / inançlarından, Filistin’den ve Mescid-i Aksa’dan taviz vermeyen  Filistinli kardeşlerimizi Türkiyeli Müslümanlar olarak selamlıyoruz. Filistinliler yalnız değildir. Türkiye Filistinlileri ve Mescid-i Aksa’yı asla yardımsız bırakmayacaktır. Filistin bizim manevi vatanımızdır.

Sözde İslam Devletleri artık, İşgalci ve terörist İsrail ile ilişkilerde hiçbir zaman ve şekilde normalleşmenin olamayacağını görmeliler. terörist İsrail'e   cesaret ve en büyük desteği veren kendilerine Müslüman diyen ülkeleri de şiddetle kınıyoruz.

 

Herkes bilsin ve duysun ki,

Mescid-i Aksa, dinimiz İslamın ve Müslümanların mabedidir. 

Kudüs Filistinin başkentidir.

Kudüs İslam şehridir.

 

Ve herkes şunu görecek ki;

Filistin, örgür ve bağımsız yaşayacak.

Filistin, Siyonist işgalden, Filistinliler Siyonist vahşetten  azat olacaktır.

 

HENDEK Sivil Toplum Kuruluşları olarak, İsrail’in zulmüne, insan hakları ihlallerine, Filistin’i işgaline ve Mescid-i Aksa’yı ele geçirme planlarına karşı milletimizle birlikte daima karşı duracağımızı, tüm imkânlarımızla Filistinli kardeşlerimizi ve direnişlerini destekleyip yanlarında olduğumuzu, siyonist İsrail’i lanetlediğimizi kamuoyuna saygıyla arz ederiz.

 Sırasıyla kürsüye gelen Rasimpaşa ve  Derneği  ve 15 Temmuz Milli İrade Derneği başkanı 25. Dönem Sakarya Milletvekili Ali İnci, geçmiş dönemde İsrail’e yaptığı ziyaretlerde uğradığı mezalimi çarpıcı örneklerle anlatarak Kudüs’ün İslam’ın başşehri olduğunu yineledi.

Konuşmaların ardından ilçemizin yetiştirdiği hocalarımızdan Kadir Bilgiç hoca tarafından dua ve niyazda bulunularak İsrail vahşeti bir kez daha dile getirildi.

NAMLI VE YAZI AYRI TUTUYORUM

Konuşmaların sonlanmasının ardından sosyal mesafe kurallarına uyularak hazırlanan kortej ile şehir turu atılarak düzenlenen kınama etkinliği başladığı gibi aynı güzellikle son buldu. Rasimpaşa derneği öncülüğünde yapılan kınama etkinliğine Cumhur İttifakı ortağı MHP Hendek İlçe Başkanı  Burhan Namlı ve Hendek Ülkü Ocakları Derneği başkanı Sıtkı Yaz  ile birlikte ilçemizdeki diğer siyasi parti temsilcisi ve yetkilileri katılım sağlarlarken,  her sıkıştıklarında Cumhur İttifakı söylemi ile kendisine destek arayan  yandaş basın ve Hendek Belediyesi yetkililerinin gerekli duyarlılığı göstermemesi oldukça dikkat çekti.  

NOT: Videolar yükleniyor. Yaşananların videosunu Facebook üzerinden ahmet çileci ya da Hendek şafak adresinden izleyebilirsiniz.