Güncel
Giriş Tarihi : 11-05-2021 21:30   Güncelleme : 15-05-2021 15:12

NİYET HALİS SONUÇ HÜSRAN

Evlerde kullanışmış eşyaların heba olmasının, en azından bazı giysi ve ayakkabıların çöpe atılarak zarara uğratılmasının önüne geçmek adına Hendek Belediyesi tarafından ilçemiz genelinde uygulamaya soktuğu KULLANILMIŞ EŞYA KUMBARALARI kurum eliyle tekrardan ekonomiye kazandırmak adına yapılan bu uygulama kamuoyundan da büyük takdir toplamıştı.

   NİYET HALİS SONUÇ  HÜSRAN

İKİ KARE FOTOĞRAFLA HABER YAPABİLİRSİNİZ AMA HİZMET YAPAMAZSINIZ…

    Konumumuz gereği ilçenin değişik cadde ve sokaklarını arşınlıyor, gördüğümüz eksiklikleri haber yapıyoruz.  Haberlerimizin altına gelen yorumlara baktığımızda olumlu –olumsuz yorumlar yapılıyor.  Bizim güzel haberler yapmamız isteniyor. Bu durum vatandaşlarımızın en doğal hakları… Bizde onlara güzel şeyler gördüğümüzde haberleştireceğimizi ifade ediyoruz. Vatandaşa dokunmayan hizmet hizmet olmaz...

SOSYAL PROJE STOP ETTİ

Şimdi haklisane olarak yola çıkılan bu projenin işlerliğini kaybettiğini haberleştirmeyelim mi? Kurumun kamuoyuna servis haberlerde beyan ettiği üzere buralarda toplanan ekonomik ömrünü bitirmemiş bazı eşyaların bir elde toplanıp, yıkanıp ütülenerek ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım amaçlı dağıtılması SOSYAL PROJE  olarak karşımıza çıkmıştı.

DOSTLAR ALIŞVERİŞTE GÖRSÜN!

   Ancak ne hazindir ki kumbaraların periyodik olarak belirli günlerde boşaltılması gerekirken yetkililerin adeta SALDIM ÇAYIRA MEVLAM KAYIRA- DOSTLAR ALIŞVERİŞTE GÖRSÜN mealinden hizmete sokulan bu proje ne yazıkki işlevliğini kaybetmiş. Osman Yılmaz caddesi üzerinde  bulunan bir kullanılmiş eşya kombarasının ağzına dek dolu olduğunu bizzat gözlemledik.  

BAYRAM ÖNCESİ YAŞANANLAR ŞAŞKINLIK YARATTI

   En azından iki gün sonra Ramazan Bayramını yaşayacağız. Buralarda biriken eşyaların 3-5 gün öncesinden kontrol edilmesi, varsa dolu olanların boşaltılması ve bayram öncesi ihtiyaç sahiplerine dağıtılması daha doğru bir davranış olmaz mıydı???