Asayiş
Giriş Tarihi : 07-05-2021 13:59   Güncelleme : 08-05-2021 11:24

JANDARMA MESAİDE!

Hendek İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler edinilen bir istihbarat bilgisinden yola çıkarak bugün saat 11.00 sularında yaptıkları operasyon sonucu N.K. adlı vatandaşı yetiştirdiği kenevirler ile birlikte gözaltına aldı. -2313 S.K.M gereğince Uyuşturucu veya Uyarıcı madde İmalatı ve ticareti, -TCK 191 Kullanmak için Uyuşturucu ve Uyarıcı madde satın anlamak,Kabul etmek, Bulundurmak ve Kullanmak

JANDARMA MESAİDE!

KENEVİR BAHÇESİ

İlçemiz Yenimallede ikamet edem N.K. adlı  kişi hakkında Hendek Sulh Ceza hakimliğinden aldıkları arama iznine istinaden ikametgahında yaptıkları aramada  boyları 15 ile 20 santim arasında değişen toplamda 145 adet Hint Keneviri Bitkisi bahçesi ile karşılaştılar.

KURU SIKI TABANCA

Jandarma timleri şahsın konutunda yaptıkları aramada da zulalanmış 20 gram kenevir tohumu, 1 adet Barette marka  9 mm kuru sıkı tabanca, tabancaya ait 1 adet jarjör, ve tabancaya ait 40 adet kuru sıkı mermisine el koydular.

ŞÜPHELİ ADLİ MAKAMLARCA TUTUKSUZ YARGILANMAK ÜZERE SERBEST BIRAKILDI

Deliller ile birlikte gözaltına alınan N.K. hakkında iki ayrı dosya düzenleneceği, bunlardan birinin 2313 sayılı S.K.M gereğince  uyuşturucu madde satın alamk, bulundurmak suçu işlediği, ikinci dosyanın da 5729 S.K.M gereğince Ses ve Gaz fişeği atabilen silah bulundurmaktan 1.730 TL idari yaptırım para cezası uygulandığı,  hazırlanan evraklar ile birlikte adli makamlara teslim edildi. Şüpheli çıkarıldığı adli makamlarca tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.