Güncel
Giriş Tarihi : 06-05-2021 21:20   Güncelleme : 06-05-2021 21:28

TRAFİK HAFTASI

İlçe Kaymakamlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ortaklaşa yapılan Trafik Haftası Etkinliği çerçevesinde ilçe genelinde Trafik Kuralları ve Emniyet Kemeri Uygulaması konularında farkındalık yarattılar.

 TRAFİK HAFTASI

YENİ NESİL HEM ZEKİ HEM SORGULAYICI

İlköğretim okullarında miniklerle sınıfta buluşan Trafik polisleri ile miniklerin yaptıkları trafik konulu derslerde ilginçlikler yaşandı. Miniklerin trafik polislerine sordukları sorular ( Z) kuşağının ne derece zeki ve sorgulayıcı olduklarını öne çıkardı.

TRAFİKTE TOPLUMAL BİLİNÇ

Trafikte toplumsal bilinç oluşturma ve trfaik güvenliğine katkı sağlama yönelik etkinlik çerçevesinde alınan kararların yerel basın ile paylaşılarak halka duyurulması, sosyal medya sayfalarından paylaşılması, Karayolları Trafik Haftası süresince trafik güvenliğine yönelik vaaz ve mesajların iletilmesinin büyük önem taşıdığı ifade edildi.

KEMER, MASKE,MESAFE

Trafik haftası etkinliği çerçevesinde sürücülerin ve araç içindekilerin emniyet kemeri takmaları hususunda uyarılarda bulunuldu.  Ioluşturulan denetim noktalarında ki kontrollerde maske, mesafe konularında her zamankinden daha fazla dikkat edilmesi yönünde  uyarılarda bulunuldu.

MİNİKLERE HEDİYE

İçişleri Bakanlığımızca hazırlanan Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı (2021-2023) ve Karayolu Trafik Güvenliği Strateji Belgesi (2021-2030) kapsamında trafik düzeni ve güvenliğinin arttırılması, karayollarını kullananların kurallara uymaları yönündeki farkındalığın arttırılması, daha bilinçli ve güvenilir bir trafik ortamında hayatlarını sürdürebilmelerini sağlamak amacıyla yürütülen;
01-07 Mayıs 2021 Karayolu Trafik Haftası Etkinlikleri kapsamında;
Hendek İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği personelimiz trafik kazasında yaralanan Elifnaz MUTLU(2010) ve hayatını kaybeden Papatya MUTLU(1959) isimli merhumenin ailesine ziyaret yapılarak, tekrar geçmiş olsun ve başsağlığı temennisinde bulunularak hediye takdim edildi.
Ziyaretten çok memnun kalan aile, bu duyarlı davranıştan dolayı İlçe Emniyet Müdürlüğümüze teşekkürlerini ettiler.