Güncel
Giriş Tarihi : 03-05-2021 14:48   Güncelleme : 05-05-2021 14:29

BAYKAL, GÜNAH KEÇİSİ Mİ?

Kalemşörler hep birlikte atağa geçtiler!

BAYKAL, GÜNAH KEÇİSİ Mİ?

Göreve geldiklerinden bu güne seçim beyannamesinde vatandaşa verilen sözlerin yerine getirebilme uğraşı ve mücadelesi verilmesi gerekirken, beyanname harici  kilitli parke taşı döşemeleri, tarla yollarında düzeltmeler, ağaç budamaları vs. gibi çalışmalarla zaman tüketen Hendek Belediyesi, kendi başarısızlığına günah keçisi olarak  Cumhur İttifakı ortağı AK Parti İlçe Başkanı Hasan Serdar Baykal’ı buldu.

Hep birlikte atağa geçerek algı operasyonuna soyunan kalemşörlerin bu çırpınmalarının arkasındaki neden oldukça merak konusu…

SPOR MERKEZİ ENGELİ !

Süleyman Seba Spor merkezinin Hendekli siyasetçiler tarafından engellenildiğini iddia edenler bununlada kalmayıp İlçe Emniyet Müdürlüğü Binasının yılan hikayesine dönen tadiilat işinide  AK parti İlçe Başkanı Hasan Serdar Baykal’a yıkarak adeta kendilerine verilen görevi yerine getiriyorlar.

MECLİSTE SORULAN ZOR!!! SORULAR

Bir dakka kardeşim meydan o kadar boş değil. Sizin zannettiğiniz kadar hiç değil. Vatandaş bir partiye yerel iktidarı verirken diğer bir partiye de meclisi denetleme yetkisi vermiş. Belediye, kişinin malı değil mülkü değil. Zor ekonomik koşullardan geçtiğimiz bu günlerde vatandaşın parasını çar çur etmek, bir işi bir kez yapmak yerine yap-bozlarla 3-4 defa yapmak, hem harcanan kamu parası, hem harcanan emek, hem kaybedilen iş gücü demek. Bunlarda sorulmasın mı? Yani yanlışları görmeyin mi demek isteniyor?

HEM SUÇLU HEM GÜÇLÜ OLACAKSINIZ ÖYLE Mİ?

 Daha yakın zaman önce isale hattında meydana gelen kokunun kaynağı hakkında Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce tarafından konunun detayları üzerine Babaoğlu’na adeta birifing verilmesine rağmen  Babaoğlu’nun bunu yok sayarak Dikmen mevkiinden şov yaparcasına meydan okuması karşısında bu kez Büyükşehir belediyesinin bu brifing videosunu yayınlaması ile sesi kısılanlar, sosyal medya sayfalarından  Sakarya Büyükşehir Belediyesini adeta YALAN söylemekle itham edercesine söylemlerde bulunurken sizler Cumhur Ortağı olmuş olacaksınız, sizin yanlışlarınızı yüzünüze söylenince İTTİFAK BOZULUYOR yaygarası koparacaksınız!!!

ULUDERE KÖPÜK, ŞEHİRLER ARASI OTOBÜS TERMİNALİ ÇAMUR DERYASI

İlçemize  Dikmen öncesinde de ve halen de  içme suyu kaynağı olan Uluderenin içerisinde yaşayan canlıların hiçe sayılırcasına ekolojik dengenin bozulması karşısında hiç elini kolunu kıpırtmayanlar haklı, bu duruma karşı çıkanlar haksız öyle mi? Neymiş efendim alt yapı yapılmışda, sorunlar çözülmüşde bundan rahatsız olan Sakarya Büyükşehir Hendek SASKİ müdürünü ( neden Hendek’e hizmet ediyorsun!!!?) diyerek görevden almış… D-100 karayolunun yan yolunda isale hattı suyu aylarca aktı, şehirler arası otobüs terminali yani ilçemizin dışa açılan kapısının önü çamur deryası oldu yürüyebilene aşk olsun. Tüm bu olumsuzlukları görmezden geleceksiniz tu kaka Hendek AK parti İlçe Başkanı Hasan Serdar Baykal olacak öyle mi?  

BELEDİYEDE PANİK! BİSİKLET KAZASI!!!

Doğrudur… Belediyede panik şimdi bugün başlamadı ki… Ne zamanki işin ehli kimseler, bu İnci’nin adamı, bu Püsküllü’nün adamı, bu Sakal’ın adamı, bu şunun-bunun adamı denilerek görevden uzaklaştırmaların yaşandığından beri belediyede panik var.

Bir bayram arefesinde motorikletten düşeceksiniz, 84 bin Hendekli ile alay edercesine sizin basın müdürlüğünüzden ( başkanımız çocuk bisikletinden düştü!!!) diye haber yapılacak buna ses çıkartmayacaksınız, buna karşılık Baykal bir karikatür paylaştı diye çıngar çıngar bağıracaksın. Yani yahudi misali hem döveceksin hem ağlayacaksınız... 

Yine resmi bir tören öncesinde Cumhuriyet Meydanına yine sizin basın müdürünüzün marifeti ile bir parti genel başkanının fotoğrafı asılacak ve sen Antalya dönüşü o bayrağı apar topan gece vakti indirteceksin tüm bu yanlışlara karşılık basın müdürüne sesin soluğun çıkmayacak bilakis basın müdürünü sahipleneceksin. Sonra da o belediye personelinden korkusuz görev yapmasını bekleyeceksin. Kurumdaki bu oluşumları, gelişmeleri bildiği halde susan, adeta yutkunan AK parti ilçe Başkanı Hasan Serdar Baykal’ı bana karşı muhalefet yapıyor, beni zora sokuyor gibisinden sözlerle itibarsızlaştırma çabası içinde olacaksınız öyle mi?

MUHALEFET ŞAŞKINMIŞ! İKNA ODALARI SİYASETİN ÇİZGİSİNİ DEĞİŞTİRDİ

 Doğru çok doğru bak bu sözü beğendim. Hendek AK Parti İlçe Başkanı Hasan Serdar Baykal’ın bu tutumu  ilçede muhalefet partilerini bile şaşkına çevirmiş. Vallahi doğru söylüyorsunuz!!!

Baksanıza  ana muhalefet CHP başkan yardımcıları ve yeni kurulan Gelecek Parti  ilçe başkanı Bayrakte mevkiinde ikna odalarına katılması ile ilçede siyasetlerinin çizgisi değişti.

BABAOĞLU ENCÜMEN VE KOMİSYONLARDA YER VERDİ O HALDE SUSMALI!

Babaoğlu keyif bağışlamış !!! Cumhur ittifakının diğer meclis üyelerine komisyonlarda ve encümende yer vermiş. Buna karşılık Baykal susmalıymış. Yani sus payı verilmiş…

İttifakta olsa, koalisyonda olsa her siyasi partinin hedefi genelde ve yerelde yürütmenin başına geçmektir. Dolayısı ile 2 yıllık BBP ile başlayan, sonrasında MHP’ye katılım ile devam eden ve onun sonrasında da İttifak olarak görev yapan Hendek Belediyesinin ilk önce makam odasını akabinden makam arabasını değiştirmesine bie ses çıkarmayan ağzı var dili yok denilebilecek ilçe başkanı Hasan Serdar Baykal’ı algı operasyonları ile itibarsızlaştırma yolunu seçen ittifak üyeleri bir kez daha aynaya bakmalıdırlar.

Ne yazık ki asıl gerçeği gözden uzak tutanlar topu Sakarya  Cumhur İttifakı milletvekillerine atarak suyun daha da bulanmasından medet umuyorlar.

Beyler, balık bulanık suda tutulur doğru ama anlamadığınız SUDA BALIK KALMADI Kİ!!!