Güncel
Giriş Tarihi : 23-04-2021 10:36   Güncelleme : 30-04-2021 14:08

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenle kutlandı

Cumhuriyet'imizin kurucusu, Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de törenle kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenle kutlandı

SAYGI DURUŞU VE İSTİKLAL MARŞI

Hendek Cumhuriyet Meydanında Atatürk anıtı önünde  yapılan törende İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan tarafından çelenk koyuldu. Saygı duruşunun ardından söylenen İstiklal Marşı eşliğinde göndere bayraklar çekildi. Bazı okul öğrencileri tarafından bayrama özel şiirlerin okunması ile tören sona erdi.

İKTİDAR İLÇE BAŞKANI TÖRENE KATILMADI

İlçemiz Cumhuriyet Alanında düzenlenen törene Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, başkan yardımcısı Hızır Çağrı Güngör ile birlikte bazı siyasi parti temsilcileri katıldı.

BAZILARI SOSYAL MEDAYADA VARLAR SAHADA YOKLAR

İktidarın temsilcisi Hendek AK Parti İlçe Başkanı törene  katılmazken, törene Cumhur İttifakı ortağı MHP İlçe Başkanı Burhan Namlı, muhalefet parti temsilcilerinden İYİ Parti İlçe Başkanı Fatih Bayındır, CHP İlçe Başkanı Nihat Bayraktar katılırlarken her gün sosyal medya sayfalarında bol bol reklama dönük söylemleriyle gündem olan bazı siyasi ilçe başkanları ilçemizde düzenlenen törene katılmazlarken, medyaya servis ettikleri, 23 Nisan Çocuk Bayramı Kutlama mesajlarında ne kadar samimi olup olmadıklarını da açığa vurdular.