Asayiş
Giriş Tarihi : 13-04-2021 17:32   Güncelleme : 13-04-2021 17:32

HIRSIZLIK ZANLISI ÇALDIĞI TELLERLE BİRLİKTE YAKALANDI

10 Nisan 2021 günü saat 08:00 sıralarında Jandarma sorumluluk sahası içerisinde olan Hendek ilçesi Yayalar mahallesinde TEM Oto yoluna ait yol kenarında olan tellerin çalınması olayı ile ilgili ihbar alan jandarma hemen harekete geçti.

HIRSIZLIK ZANLISI ÇALDIĞI TELLERLE BİRLİKTE YAKALANDI

İHBARLAR MERCEK ALTINDA

Kimliği açıklanmayan bir kişi tarafından yapılan ihbarı değerlendiren Hendek jandarması  hırsızlık olayı  ihbarını değerlendiren jandarma timleri Hendek ilçesi yayalar mahallesi mevkiinde   olay mahallinde bir dizi araştırma yaptılar.Ancak, hırsızlık olayının hangi gün ve saatte olduğu yönünde bir bulgu tespit edemediler. Yapılan araştırmada bahse konu olan mevkide 118 metre tel çitin çalındığı tespit altına alındı. Hendek Cumhuriyet Savcılığından aldıkları talimat doğrultusunda tahkikat başlattılar.  

ÇEKİRGE İKİNCİ KEZ ZIPLAYAMADI!

Jandarma aynı günün akşamında aynı yönde gelen ikinci bir ihbar daha aldı. Kimliği açıklanmayan ikinci şahsın yaptığı ihbarda muhtemelen aynı gün sabah saatlerinde meydana gelen hırsızlık olayının devamı olduğu tahmin edilen ikinci ihbar sonrası olay mahalline intikal eden jandarma bu kez 80 metre tel çitin çalındığını belirledi.

BU KEZ JANDARMA BİNGO DEDİ

Her iki ihbarı tekrardan mercek altına alan jandarma önceden başlattığı tahkikatı daha da genişletti. Bölgede bulunan kamera görüntülerini saniye saniye izleyen jandarma bu kez bingo dedi ve hırsızlık zanlısı kişiyi evinde kıskıvrak yakalayarak gözaltına aldı. Hırsızlık zanlısı H.A.’nın ikametgahında arama yapan jandarma çalınan tel çitleri buldu. Şüpheliyi gözaltına alan jandarma ifadesinin ardından Hendek adli makamlarına teslim etti.

İHTİYACIM VARDI ÇALDIM!!!

Hırsızlık zanlısının ifadesinde tel çitleri çaldığını ikrar ettiği, çalma gerekçesinin ise (ihtiyacım vardı çaldım) dediği iddia edildi. Hırsızlık zanlısı H.A. çıkarıldığı Hendek Cumhuriyet Savcılığında verdiği ifadesinin ardından  denetimli serbestlikten yararlanarak serbest bırakıldığı öğrenildi.