Güncel
Giriş Tarihi : 10-04-2021 17:23   Güncelleme : 10-04-2021 17:23

SAYILI GÜN ÇABUK GEÇER! 3 NOLU 112 ACİL İSTASYONU YARIN AÇILACAK MI?

Hendek ilçemiz genelinde Sakarya Sağlık Müdürlüğünce ihsas edilen 3 nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunun yapımını üstlenen Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu kamuoyuna yaptığı duyurusunda;

SAYILI GÜN ÇABUK GEÇER! 3 NOLU 112 ACİL İSTASYONU YARIN AÇILACAK MI?

HENDEK BELEDİYESİNDEN 112 ACİL İSTASYONU

Sağlık alanında hayat kurtaracak önemli bir yatırıma başladıklarını açıklayan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Köprübaşı Mahallesine 112 Acil Sağlık İstasyonunun inşasının Hendek Belediyesi tarafından üstlenildiğini duyurdu. Proje kapsamında istasyon önünde bulunan alanda sosyal alanlar oluşturulmaya başlandı.

SAĞLIK BAKANLIĞINA TESLİM EDİLECEK

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Hendek’in nüfusundaki artışa bağlı olarak 2 olan 112 acil yardım istasyon sayısının Sağlık Bakanlığı onayıyla Sakarya Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 3’e çıkarıldığını duyurdu. Başkan Babaoğlu, 3.acil yardım istasyonunun ivedilikle Hendek’e kazandırılması adına bina yapımının Hendek Belediyesi tarafından üstlenildiğini açıklayarak bilgiler verdi.

Sağlık alanında hayat kurtaracak önemli bir yatırıma imza atıldığını anlatan Babaoğlu, “Devletimiz sağlık alanında büyük yatırımlar ve atılımlar yapıyor. Bizde Hendek Belediyesi olarak katkı sunmak istedik. Devletimiz çok güçlü. Sağ olsun Devlet Büyüklerimiz bizim bu teklifimizi geri çevirmedi. Allah Devletimize ve milletimize zeval vermesin.” dedi. Başkan Babaoğlu 80 metrekarelik istasyon ve çevre düzenleme çalışmalarının 2 ay içinde tamamlanacaktır” müjdesini paylaşmıştı.

SAYILI GÜN ÇABUK GEÇER… SÜRE YARIN DOLUYOR... SÖZ VERMEK GÜZEL DE...

 Bahse konu olan Acil İstasyonunun 11 Şubat itibarı ile inşasına başlandığını ve teslimatının da 2 ay içerisinde yapılacağının kamuoyuna duyurulmasının ardından zaman geldi 11 Nisan’a dayandı.  Yarın ola hayrola...