Güncel
Giriş Tarihi : 10-04-2021 12:28   Güncelleme : 10-04-2021 13:04

SİYASETÇİ UNUTKAN OLMAYACAK!!!

SÖZ UÇAR ARŞİV KALIR… Tüm Hendek Muhtarlar Derneği seçimlerinin ardından kürsüye gelerek bir konuşma yapan Babaoğlu’na , 2021 yılı Mart ayı meclis toplantısında yaptığı konuşmayı kendisine hatırlatıyoruz.

SİYASETÇİ UNUTKAN OLMAYACAK!!!

MECLİSTE BAŞKA…

BABAOĞLU’NDAN DÜŞMANIMIN DÜŞMANI BENİM DOSTUMDUR SİYASETİ TUTMADI…

Meclis başkanı babaoğlu Mart ayı toplantısında muhtarlar derneği başkanlık seçimleri hakkında kendisine sorulan bir soru üzerine verdiği cebaında;  “ sivil toplum örgütleri gibi kendi içerisinde karar verme mekanizması olan kurumları seçimleri de kendilerinin yapmasından yanayım.  Belediye başkanı da dahil hiçbir siyasetçinin bu seçimlere direk ya da doğrudan müdahale etmesini doğru bulmuyorum. Muhtarlar derneği için de muhtarlarımızla toplantı yaptım. 91 mahalle muhtarından en az 75’i hazır bulundu. Orada dedim ki bu kadar seçilmiş muhtar kendi kararını verir bir başkan seçebilir. Biz seçilmiş insanlara saygımız var. Sizin seçtiğiniz başkan bizim de başkanımızdır. Ben bu seçimlere hiçbir şekilde müdahil değilim. Bunu söyledikten sonra şunu da not olarak belirttim. Burdan da duyuruyorum, yine de söylüyorum” diyen Babaoğlu; “bir siyasi ilçe başkanı, eski belediye başkanı, milletvekili bu seçimlere taraf olarak bir müdahalesi olursa  karşısındaki aday kimse Belediye Başkanı olarak bunun yanında olurum dururum dedim. Burdan da yeniliyorum. Her ortamda da bu hassasiyetimi dile getirdim. “ diye yanıtlamıştı.  

SEÇİM SONRASI BAŞKA!!!

TARAF OLMADIM, KİMSEYİ ARAMADIM!!! 

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu , dün icra edilen ve mecliste belirttiği üzere desteklediği adayın kaybetmesi sonrasında yaptığı konuşmasında ise; “ Muhtarlar Derneği Başkanı kimin olduğu veya kimin olacağı siz Muhtarları ilgilendiren meseledir. Çünkü hepiniz kendi mahallesinde halkı tarafından seçilmiş sevilen ve itibar sahibi insanlarsınız. Burada aday kaç kişi olursa olsun, o dernek başkanını seçecek irade de sizlersiniz. Bugüne kadar Muhtarlar Derneği seçiminde kimseyi arayıpta şuraya oy ver, bunu destekle demedim.!!!” Şeklinde konuştu.

NOT: Yorum okuyucularımızındır. Yorumlar gelsin lütfen…