Güncel
Giriş Tarihi : 03-04-2021 12:51   Güncelleme : 05-04-2021 08:12

BORÇ YİĞİDİN KAMÇISIDIR!!!

NİSAN AYI MECLİS GÜNDEMİNDE YİNE BORÇLANMA HENDEK HALKI BORÇLANDIRILIYOR Seçim meydanlarında “ 70 milyon bütçemiz var, kimseye ihtiyacımız yok” diyerek caka satanlar, yasa değişikliği nedeni ile eskiden köy olan sonradan mahalleye dönüşen yerlerdeki taşınmaz satışları bir bir gerçekleşirken her yıl borçlanma kalemine yenilerini ekliyorlar…

BORÇ YİĞİDİN KAMÇISIDIR!!!

NİSAN AYI MECLİS GÜNDEMİNDEN…

BORÇLANMA TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Gündem Maddesi 4: İller Bankasından 5393 sayılı Belediye Kanunun 68. Maddesini E bendi kapsamında 5.000.000,00 TL (faiz dahil) teminat mektubu alınarak yurtiçi bankalardan kredi kullanılması için Belediye Başkanı Turgut BABAOĞLU’na yetki verilmesinin görüşülmesi.

 

HENDEK BELEDİYESİNDEKİ MÜDÜRLÜK SAYISINI BİLİYOR MUYDUNUZ?

 1. ÖZEL KALEM MÜDÜRLÜĞÜ
 2.  İNSAN KAYNAKLARI VE EĞITIM MÜDÜRLÜĞÜ
 3. BILGI İŞLEM MÜDÜRLÜĞÜ
 4. YAZI İŞLERI MÜDÜRLÜĞÜ
 5. STRATEJI GELIŞTIRME MÜDÜRLÜĞÜ
 6. KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ
 7. İMAR VE ŞEHIRCILIK MÜDÜRLÜĞÜ
 8. MALI HIZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ
 9. MUHTARLIK İŞLERI MÜDÜRLÜĞÜ
 10. SAĞLIK İŞLERI MÜDÜRLÜĞÜ
 11. ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
 12. FEN İŞLERI MÜDÜRLÜĞÜ
 13. TARIMSAL HIZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ
 14. HUKUK İŞLERI MÜDÜRLÜĞÜ
 15. DESTEK HIZMETLERI MÜDÜRLÜĞÜ
 16. BASIN, YAYIN VE HALKLA İLIŞKILER MÜDÜRLÜĞÜ
 17. SPOR İŞLERI MÜDÜRLÜĞÜ
 18. EMLAK VE İSTIMLAK MÜDÜRLÜĞÜ
 19. PLAN VE PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
 20. TEMIZLIK İŞLERI MÜDÜRLÜĞÜ
 21. RUHSAT VE DENETIM MÜDÜRLÜĞÜ

 

2020 YILI FAALİYET RAPORUNDAN

Nisan ayında mecliste görüşülecek olan 2020 yılı faaliyet raporundan örnekler…Görsel grafikte yazanlarla metinde yazılanların uyuşmadığı, metin bilgilendirmelerinde çelişkiler olması oldukça dikkat çekici…

 İDAREYE İLİŞKİN BİLGİLER 1. FİZİKSEL YAPI A. BİNALAR

 Hendek Belediyesi mülkiyetinde bulunan taşınmazların kullanım durumlarına göre dağılımı aşağıdaki tablo ve grafikte gösterilmiştir.

Belediye mülkiyetinde toplam 1562 adet taşınmaz bulunmaktadır.

 Bunun % 12sine yakın bir oranda olan 191 adet işyeri bulunmaktadır.

Buna göre Hendek Belediyesine ait işyeri sayısı 191 mi yoksa görselde belirtilen 195 mi? Hangisine inanalım?

Belediye mülkiyetinde bulunan taşınmazlar arasında en fazla sayıda olan arsalardır. 754 adet arsa belediye taşınmazlarının %48’ini oluşturmaktadır. Belediye mülkiyetindeki taşınmazlara ait kategori, bina türü ve sayıları aşağıdaki tabloda yer almaktadır.

 

2020 YILINDA BELEDİYEMİZİN BORÇ STOĞU 14.856.343.39 TL

Hendek belediyesi yapacağı çalışma, faaliyet veya yatırımlar için ihtiyaç duyulması durumunda öncelikli olarak iller bankası veya maliyet analizi sonucu kamu bankaları aracılığıyla kredi başvurularını belediye meclisinden alacağı yetkiyle yapabilmektedir. Toplam borç stoku belediyeler için 5393sayılı belediye kanunu hükümleri gereğince belirlenen limitler çerçevesinde sınırlandırılmış olup 2020 yılında belediyemizin toplam borç stoku 14.856.343,39 TL tutarında olup anılan limitin altında gerçekleşmiştir.

SÜLEYMAN SEBA SPOR MERKEZİ

PROJEDE 120 ARAÇLIK OTOPARK!!!

3.5 Ha alanda yapılması düşünülen alanın içerisinde Antrenman Salonları, Futbol, voleybol ve Hentbol Sahası, Ofis ve 120 araçlık otopark bulunmaktadır. 2020 yılında yatırımın yapılacağı alanda yer alan spor salonunun yıkım çalışmalarına başlanmıştır.

PROJEDE 180 ARAÇLIK OTOPARK,

GÖRSELDE 120 ARAÇLIK OTOPARK,

SERVİS EDİLEN HABERDE 180 ARAÇLIK OTOPARK,

SÖYLEMDE 250 ARAÇLIK OTOPARK!!!

HANGİSİNE İNANALIM?

Eylül 2020’de SERVİS EDİLEN HABER…

 

SÜLEYMAN SEBA SPOR KOMPLEKSİNİN PROJE DETAYLARI

*Hendekspor’umuzun rakiplerini ağırlayacağı 3 bin kişilik yeni stadyum.

*Tribün binalarında sporcu oteli ve fitness salonu yer alacak.

*5 kulvardan oluşan yürüyüş parkuru (tartan pisti)

*Karate, Jimnastik, Muay Thai, Kick Boks, Judo, Taekwondo sporları için 5 ayrı salon yapılacak.

*Basketbol, voleybol, hentbol, futsal sahaları yapılacak.

*Suni çim saha ve alt yapı tesisleri,

*Tenis kulübü olacak ve 2 adet tenis kortu inşa edilecek.

*Söz verdiğimiz atış poligonu bu komplekste yer alacak.

*Engelli otopark ve aktivite alanları olacak

*Otobüs otopark ve 180 araçlık otopark alanı, kafeterya, dinlenme alanları, idari ofisler. Belediye başkanı bir başka meclis konuşmasında Süleyman seba Spor Kompleksine 250 araçlık otopark yapılacağını ifade etti.

 

KÜTÜPHANE BUNUN NERESİNDE?

HENDEK NITELIKLI İSTIHDAM MERKEZI HIBE PROJESI

Hendek İlçesi ve çevresinde ikamet etmekte olup eğitimsel, sosyal ve mesleki yaşamları risk altında olan ilçede yaşanan patlama sonucu dezavantajlı duruma düşen kişilere yönelik psikolojik destek sağlanması mesleki ve sosyal yaşam işlevselliği kazandırabilmesi adına mesleki eğitim atölyelerinin kurulması planlanmaktadır. Projenin özel hedefi; dezavantajlı bireylerin psikososyal temelli girişiminin sağlanması ve mesleki eğitim yoluyla istihdam edebilirliği sağlanması ve sosyal yaşama kazandırılmasıdır.

NİTELİKLİ İSTİHDAM MERKEZİNİN İŞLEVLERİ…

Kaldı ki projenin yapılacağı alana asılarak kamuoyuna duyurulan reklam bilbordunda da kütüphaneden eser yok…

 

Bu kapsamda özellikle kadınlara verilecek olan eğitimler tekstil atölyesi, aşçılık, pastacılık, çikolata programlarında yer alan uygulamalı derslerin yürütülmesinde ihtiyaç duyulan uygulamalı eğitim kalitesinin yükseltilmesi ve böylece hedef grupta sayılan dezavantajlı kesimin istihdam olanaklarının artırılması amaçlanmaktadır. Böylelikle iş gücü piyasasının ihtiyacı olan nitelikli istihdamı sallamak üzere mesleki ve teknik eğitimde kurumsal ve fiziksel alt yapının geliştirilecektir Plan ve Proje Müdürlüğü tarafından tasarlanan Hendek İlçesi Başpınar Mahallesi Şehit Gökhan Yaşartürk Caddesi yeşil alan içerisine; atölyeler, yönetici odası, fuaye alanı ve danışma ofisi planlanarak tasarlanmıştır. Binamız içindeki atölyelerde üretilen ürünlerin satışı gerçekleştirilip sürdürülebilirliği sağlanmış olacaktır. Ayrıca projeye entegre olarak tekstil atölyesi kurularak ilgili kursiyerlere devamlı ve dönüşümlü olarak tekstil fabrikalarında yeni teknoloji tekstil makinalarını kullanabilecekleri eğitimler ve sertifikalar verilmesi hedeflenmektedir.

TOPLU KONUT ALANI PLANLAMA ÇALIŞMALARI

İdarenin Toplu Konut müjdesini ( 2020 Mart) ayında  duyurmasının ardından gerekli bağlantıları yapmaması ve gecikmeden dolayı yaşanan enflasyon yüzünden Demir fiyatlarının 3,5 tl den 7.00 tl’ye çıkmış olması idarenin geri adım atmasına , toplu konut projesinin akıbetinin bilinmezliğine yol açtı. İmar planları onaylanan proje Hendek Belediyesi tarafından hayata geçirilecek mi geçiril meyecek mi? Proje TOKİ’ye mi devredilecek?

ONAYLANAN PROJE NEYİ BEKLİYOR?

 Tamamı Hendek Belediyesine ait olan İlçemiz İkbaliye mahallesinde yaklaşık 113 hektarlık alanda Belediye olarak artan konut talebini karşılamak amacıyla sosyal-kültürel alt ve üst yapısı kendi içinde çözümlenmiş, yaşam kalitesi yüksek, sağlıklı, konforlu ve güvenli konut alanları oluşturmayı hedefleyen, 1/25000 Ölçekli Nazım imar planı, 1/5000 Ölçekli Nazım İmar planı ve 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar planı hazırlanarak onaylanmıştır