Güncel
Giriş Tarihi : 30-03-2021 15:59   Güncelleme : 30-03-2021 16:02

HENDEK PROTOKOLÜ CUMHURİYET MEYDANINDA EYLEM YAPTI!

“2021-2023 Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı” Tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de aynı saatte Trafik Eylem Planı gerçekleştirildi.

HENDEK PROTOKOLÜ CUMHURİYET MEYDANINDA EYLEM YAPTI!

AMAÇ FARKINDALIK OLUŞTURMAK

2021 yılı süresince Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı hedeflerinin gerçekleştirilebilmesi amacıyla yürütülecek faaliyet ve destekleyici kampanyaların etkisini artırmak, yaya ve okul geçitleri öncesinde sürücülerin yer/zemin işaretlemeleriyle bir kez daha uyarılarak dikkatlerini daha üst düzeye çıkarmak, bu alanlarda yavaşlamalarını ve yayalara ilk geçiş hakkını vermelerini sağlamak amacıyla, tüm illerimizde eş zamanlı olarak 30 Mart 2021 Salı günü (Yarın) 12.00-15.00 saatleri arasında Devletin tüm unsurları ile farkındalık eyleminde olduğunu göstermek amacıyla etkinlik düzenlendi.

CUMHURİYET ALANINDA

Bugün öğlen namazına müteakip ilçemiz Cumhuriyet alanında gerçekleşen etkinliğe  ilçemiz kaymakamı Halil İbrahim Acır, Hendek Beleidye Başkanı Turgut Babaoğlu, Hendek İlçe Emniyet Müdürü Şevket İlhan, İlçe Jandarma Garnizon Komutanı Teğmen Hasan Alataş,Zabıta Personeli ile birlikte Hendek Anadolu Lisesi öğrencilerinden sayılı sayıda öğrenci katıldı.

AMAÇ FARKINDALIK YARATMAK

Yaya geçitlerinde mevcut bulunan beyaz şeritlerden biri katılımcılar tarafından kırmızıya boyanarak gerçekleştirilen etkinlikte bir trafik polisi konuyla ilgili konuşmasında; “bugün burada sürücülerin trafik  işaret levhalarının bulunmadığı yerlerde, okul önlerinde yolu geçmekte olan yayalara durarak yol vermeleri gerektiği konusunda farkındalık yaratmaya yönelik bir eylem planıdır. “ şeklinde bilgilendirdi.