Güncel
Giriş Tarihi : 29-03-2021 10:00   Güncelleme : 29-03-2021 16:44

SABAH BAŞKA ÖĞLEN BAŞKA AKŞAM BAŞKA!!!

22 Ekim 2020 tarihinde ilçe halkına müjde verildi. MARKA Kalkınma Ajansı tarafından karşılanacak olan projenin açılımında; ilçe halkımızın çadır olarak belleğinde yer alan yere (Psikososyal Destek ve Nitelikli İstihdam Merkezi) kurulacağı kamuoyuna duyurulmuştu.

SABAH BAŞKA ÖĞLEN BAŞKA AKŞAM BAŞKA!!!

2019-2024 Sefer Sayılı Hendek Belediyesi, 1 NİSAN 2019 tarihinde start aldı. 

Kalkış:   BBP HENDEK…

Mola:  CUMHUR İTTİFAKI…

Finiş:   ???

VALİ KALDIRIM: HAYIRLI OLSUN

Psikososyal Destek ve Nitelikli İstihdam Merkezi projesinin önemine değinerek Atılan imzaların hayırlı olmasını dileyen Vali Çetin Oktay Kaldırım ise, “Kalkınma Ajansımızın desteklediği, Hendek Belediyemiz ile birlikte kadınlara dönük yürütecek olduğumuz “Hendek Psikososyal Destek ve Nitelikli İstihdam Merkezi" projesi sözleşmesini imzaladık. Bu güzel proje ilçemize hayırlı olsun...” ifadelerine yer vermişti.

Bugün geldiğimiz noktada ise yapılan açıklamada  söyleme ilave edilen (ve kütüphane)haberi servis edildi…

DÜN DÜNDÜR BUGÜN BUGÜNDÜR!!!

Belediye Başkanı dün ( 28 MART 2021) de  yaptığı açıklamasında; “ Başpınar mahallesinde Sakarya Valiliği ile birlikte yapılacak olan MARKA destekli Sakarya’nın ilk Nitelikli İstihdam Merkezine değinen Babaoğlu, “Söz verdiğimiz gibi Bilimsel Araştırma Merkezi kısa sürede hayata geçireceğiz. Hendek'e çok yakışacak. Kütüphane Haftası Kutlu olsun” dedi.

BABAOĞLU: HENDEK ÖNEMLİ BİR YATIRIMI ALDI

22 Ekim 2020 tarihinde imza töreni sonrasında konuşan Başkan Babaoğlu, “Sakarya Valimiz ile birlikte gençliğin merkezi haline gelen Hendek Gençlik Merkezinde değerlendirmelerde bulunduk. Ardından çok önem verdiğimiz Psikososyal Destek ve Nitelikli İstihdam Merkezinin iş birliği imza protokolünü gerçekleştirdik. Hendek’imize istihdam alanında büyük katkı sağlayacak yatırımın şehrimize hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim. 2,3 milyon liralık önemli bir yatırımı Hendek’imize kazandırıyoruz. Sayın Valimiz Çetin Oktay Kaldırım başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim”

Aynı adreste inşa edileceği açıklanan yer için yapılan açıklamada;

BAKANLIK ÖNCÜLÜĞÜNDE

“Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın önemsediği Hendek Psikososyal Destek ve Nitelikli İstihdam Merkezi projesinin bu yıl tamamlanması planlanıyor. Proje Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın destekleriyle Sakarya Valiliği ve Hendek Belediyesi’nce yürütülecek. Merkezde kadınlara yönelik aşçılık, pastacılık, çikolata üretimi gibi konularda nitelikli eğitimler verilecek ve eğitim alan kişiler çeşitli iş alanlarında istihdam edilecek. Ayrıca merkeze bağlı bir tekstil atölyesi kurulacak. Merkez bahçesinde park ve sosyal alanlarda yer alacak.” Denmişti.