Güncel
Giriş Tarihi : 25-03-2021 08:34   Güncelleme : 28-03-2021 09:44

VİCDAN YARASI!

ALLAH’A REVA MI? Yeni yıl dolayısı ile sendikaların belediyeler ile yaptıkları yeni yıl asgari ücret ve çalışma koşullarının şekillendiği günümüzde Hendek Belediyesi Temizlik İşlerine bağlı emekçiler hala 2019 yılı aldıkları maaş zamları üzerinden çalışıyorlar.

VİCDAN YARASI!

SİZİN HİÇ VİCDANINIZ SIZLAMIYOR MU?

Bugün günlerden Perşembe ve kar yağışı devam ediyor. Sıcaklık göstergeleri  sıfırı saat ise 07.30'u gösteriyor.  İlçemizin temizliğini sağlayan bu emekçi kardeşlerimizi karın tokluğuna çalıştırmak, sonra da; “ ben istihdam yaratıyorum” diyerek adil ve eşitlikten dem vuranlara sesleniyorum: Sizin hiç vicdanınız sızlamıyor mu???

HAKSIZLIK KARŞISINDA SUSAN DİLSİZLER!

Tabi bu işin görünen yüzü bir de diğer yüzü var ki evlere şenlik… Zira Hendek Belediye Meclisi iki siyasi parti mensuplarından oluşuyor. Bugün Cumhur İttifakı üyelerinden meydana gelen meclisde iktidar kanadının meclis üyesi  belediye başkanı daha parti değiştirmeden önceki bir meclis toplantısında;  “vatandaş bize bu seçimlerde muhalefet görevi verdi. Doğru yapılanları alkışladığımız gibi yanlışlarıda eleştireceğiz”  diyerek caka satarlarken bugün yaşanan adaletsizlikler karşısında sesini çıkarmayan iktidar mensubu meclis üyelerinin; “ bizler Cumhur İttifakı mensuplarıyız. “ sözünün arkasına sığınmalarına ne diyelim???