Güncel
Giriş Tarihi : 24-03-2021 11:44   Güncelleme : 24-03-2021 15:22

AKILLI DÜŞÜNENE KADAR DELİ KÖPRÜYÜ GEÇERMİŞ!

KISA VADE PROJENİZ İÇİN İŞTE SİZE FIRSAT! İller bankası belediyelerden TALEP bekliyor…

AKILLI DÜŞÜNENE KADAR DELİ KÖPRÜYÜ GEÇERMİŞ!

İller Bankası bu yıl hızlı Kentsel Dönüşüm için bütçeden 3 milyar TL kaynak ayırdığını ilan etti. İlkbank Genel Müdürü Yusuf Büyük, uygun görülen projelere kredi faizlerinde % 50 indirim uygulayacaklarını açıkladı.

81 İLİN TAMAMI KAPSAM ALANINDA

İlkbank Genel Müdürü Yuısuf Büyük, şehirleri marka haline getirecek projelere destek vereceklerini belirterek; “  81 ilin tamamında kentsel dönüşümde kredi ve hibe imkanları sunuyoruz” dedi. Banka 2021 yılı için dönüşüm kredisi olarak 3 milyar TL kaynak ayırır iken kentsel dönüşüme istekli belediyeler ihtiyaç duymaları halinde  İlbank’a başvurabilecekler.

TAHSİSİ ÇOK KOLAY

Mahalli yönetimlerin proje bazlı talepleri olduğuna dikkat çeken Büyük; “ şu anda Türkiye’deki yerel yönetimlerin bizden talep ettikleri rakam 15 milyar TL civarında. Çevre, ulaşım ve atık gibi vatandaşa dokunacak projeleri öncelik listesine alıyoruz.  Gelen yeni proje taleplerinin  yıllık 6-7 milyar liralık kısmını da çok rahat tahsis edebiliyoruz” dedi.

MAĞDUR EDEBİYATI YAPMIŞLARDI

Bu talep ve bildirimler karşısında Hendek Belediyesini yönetenlerin vatandaşa 2019 seçim beyannamesinde  de  ( bir çok arsa sahibi ile anlaşma sağlanmış, sözleşme imzalanarak  3 adet bina yapılmıştır. Proje üzerinde hak sahibi  olan vatandaşlarımızın  sadece % 10’luk kısmı  haklarını alırken % 90’lık kısmı haklarını alamamış ve mağdur olmuşlardır)  diyerek mağdur edebiyatı yaparak,   KISA vade de  yapacağı yönünde SÖZ VERDİĞİ proje için İller Bankasının sunduğu bu fırsat kaçmaz…

SAMİMİYET TESTİ!

Devletin bütün imkanlarını sunduğu bu hizmet karşısında Hendek Belediyesi’nin bu yaşananları değerlendirip değerlendirmeyeceği merak konusu olurken öte yandan bu fırsatın belediyeler  ile  vatandaşlar arasındaki samimiyet testinin sonuçlarının takipçisi olacağız.