Güncel
Giriş Tarihi : 22-03-2021 11:24   Güncelleme : 22-03-2021 11:24

KENDİ MİNİK KALBİ BÜYÜK!

MİNİK MERYEM KOCAMAN KALBİYLE KİMSESİZLERE DESTEK OLDU Adabilim ilkokul birinci sınıf öğrencisi Meryem Özdilek, okulun her ay bir değer öğretmeyi amaçladığı değerler etkinliği kapsamında, “yardımlaşma” değerine muhteşem bir örnekle geri dönüş sağladı.

KENDİ MİNİK KALBİ BÜYÜK!

 

Kızılay aracılığı ile kimsesiz çocuklara gıda yardımı yapan Meryem; “annem bana kimsesiz çocukların yaşantılarından biraz bahsetti. Bizim annemiz ve babamız var, her istediğimizi yiyebiliyoruz ancak onların kimsesi yok ve istediklerini yiyemiyorlarmış, çoğu zamanda aç kalıyorlarmış. Bu durum beni çok üzdü ve ben, onlarında bizim gibi güzel yemekler yiyebilmesini istedim” dedi.

 

Meryem’in sınıf öğretmeni Muhammed Avcı;

Meryem aslında akranlarına nazaran çok farklı bir davranış sergilemedi. Her çocuğun içerisinde bulunan o naif duygular ile hassasiyet ve duyarlılığı bizlere göstermiş oldu. ‘Ne verirseniz onu alırsınız.’ Biz, her çocuğumuzun içerisindeki hassasiyet ve duyarlılığın görece farklılık gösterdiğinin bilincindeyiz. Ancak her çocuğumuzun da içerisinde saf ve temiz duygular barındırdığını ve bu duyguların ufak dokunuşlarla şekillendiğini de biliyoruz. Dolayısıyla biz çocuklarımıza güzel değerler ve güzel ahlak aşılayabildiğimiz sürece bu tarz hassasiyetlerin artmaması için hiçbir neden göremiyoruz.