Güncel
Giriş Tarihi : 18-03-2021 13:41   Güncelleme : 18-03-2021 18:48

DAĞ FARE DOĞURDU!

MHP MECLİS ÜYELERİ: İDDİALARIMIZ DUYUMA DAYALI!!! 17 Mart 2021 saat 09.30’da, (usulsüz yer satışları ) iddiası ile başlayan mahkeme sonrasında şikayetçi olarak geldikleri mahkeme salonunda tanık olarak ifade veren MHP meclis üyelerinin somut delil ortaya koyamamaları, iddia ve ithamlarının DUYUMA DAYALI! Olduğunu ifade etmeleri oldukça dikkat çekici.

DAĞ FARE DOĞURDU!

18 ARALIK 2020’DE BÖYLE MANŞET OLMUŞTU

Haber Hendek sitesi: “ Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’nun, MHP İlçe Başkanı olduğu dönem meclis üyeleriyle birlikte Hendek Cumhuriyet Başsavcılığına taşıdığı, ‘Usulsüz taşınmaz satışları ve imar uygulamaları’ davasında yeni bir gelişme yaşandı. Başlığı ile duyurmuştu.

BABAOĞLU NEDEN YOK!

Bahse konu olan haber sitesi yaptığı haberinde şikayetin MHP meclis üyeleri ile birlikte Turgut Babaoğlu’nun da şikayetçi olarak konuyu Cumhuriyet  Başsavcılığına taşıdığını iddia etmişti. Duruşmada  şikayetçi olarak Bababoğlu’nun isminin geçmemesi yapılan haberin ALGI’dan ibaret olduğunun en bariz göstergesi…

Duruşmaya  şikayete konu olan toplamda 27 kişiden üçü mahkemeye katılırlarken eski Hendek Belediye Başkanı  Ali İnci, İrfan Püsküllü ve diğer sanıkları avukatları vasıtası ile katılarak savunmalarını yaptılar.

MÜŞTEKİYİZ DEDİLER TANIK OLDULAR!

Bahse konu olan yer üzerinde şikayetçi konumu ile gittikleri mahkeme salonunda mahkeme heyetine SOMUT delil sunamayan  şikayetçi MHP meclis gurubu, TANIK sıfatı ile ifade verdiler.

KARAKOLDA DOĞU SÖYLEDİLER, MAHKEMEDE ŞAŞTILAR…

ŞİŞMAN FARKLI,  MHP MECLİS ÜYELERİ FARKLI KONUŞTU

Duruşmaya katılan tanıklardan  Mimar Cengiz Şişman verdiği mütalasında;  “dilekçeler benim görev yaptığım imar komisyonundan bir önceki komisyona verilmişti. Bir sonraki celsede hangi vatandaşların bu konuda şikayetleri bulunduğunu bildirebilirim” derken diğer şikayetçi konumunda olan MHP meclis üyelerinin ağız birliği etmişçesine  “ bizler Hendek Belediyesinde meclis üyeliği görevlerinde bulunduk. Belediyemize yapılan yazılı bir şikayet dilekçesi görmedik. Hendek küçük bir ilçe, biz bu şikayetleri vatandaşlarımızdan duyduk. Kim olduklarını hatırlamıyoruz”  şeklinde ifade vermeleri oldukça dikkat çekti.

İKİNCİ MAHKEME 7 TEMMUZ’DA

Mahkeme heyeti tanık ve sanıkların ifadelerini almasının ardından açıkladığı kararında  duruşmayı  07/07/2021 günü saat 10.00’da yapılması yönünde karar aldı.