Güncel
Giriş Tarihi : 03-03-2021 19:12   Güncelleme : 03-03-2021 19:12

MUHTARLAR SEÇİMİNE MÜDAHALEDE BULUNDUNUZ MU?

Meclis sonrasında kendisine gelen; “ muhtarlar seçimlerine müdahil oldunuz mu, bazı muhtarları arayıp şuna oy verin buna oy vermeyin dediniz mi?” sorusuna Babaoğlu ;

MUHTARLAR SEÇİMİNE MÜDAHALEDE BULUNDUNUZ MU?

“  10 yıl ilçe başkanlığı yaptım. Bu süreçde savunduğum bir şey var. STK’lar ve dernekler gibi kendi içerisinde karar verme mekanizması olan kurumların seçimleri de kendilerinin yapmasından yanayım. Belediye başkanı dahil hiç bir siyasetçinin bu seçimlere direk ya da dolaylı müdahale etmesini doğru bulmuyorum. Muhtarlarımızla toplantı yaptım. 91 mahalle muhatarının en az 70-75’i hazır bulundu. Orada dedim ki bu kadar seçilmiş muhtar kendi kararını verir bir başkan seçebilir. Bizim seçilmiş insanlara saygımız var. Sizin seçtiğiniz başkan bizim de başkanımızdır. Uyumlu bir şekilde çalışırız. Ben bu konuya hiçbir şekilde müdahil değilim dedim.

BİR İPTE 3 CAMBAZ…İNCİ, BAYKAL, BABAOĞLU…

 Şunuda önemle ifade edeyim dedim. Buradan duyuruyorum , bir siyasi ilçe başkanı, eski belediye başkanı, milletvekili bu seçimlere taraf olarak müdahil olurlarsa karşısındaki aday kimse Belediye başkanı olarak bunun yanında olurum burdan da yineliyorum” diyerek yanıtladı.