Güncel
Giriş Tarihi : 03-03-2021 19:09   Güncelleme : 04-03-2021 10:38

CHP ANA MUHALEFET PARTİSİ Mİ CUMHUR İTTİFAKI ORTAĞI MI?

CHP Genel merkezin politikalarının istikameti belli bir süreç içerisinde ilerlerken yereldeki CHP’nin ilçe siyasetinin bugünkü tavrı oldukça düşündürücü.

CHP ANA MUHALEFET PARTİSİ Mİ CUMHUR İTTİFAKI ORTAĞI MI?

KENT KONSEYİ İŞLERLİK KAZANSIN

Toplantı sonrasında söz alan CHP  yönetim kurulu üyesi Fatih Enes İlkay meclis başkanı Babaoğlu’na ; “  sizin kucaklayıcı yönünüzü biliyoruz, sizi de seviyoruz. Biz eleştiri ve özeleştirilerimizi basın yoluyla yapıyoruz. İletişim sorunu olduğunu düşünüyoruz. “ diyerek kent konseyinin etkin kullanılmasının doğru olacağını ifade etti. İlkay; “ ilçemizde çok değerli bürokratlarımız var, ilçemizin çok daha fazla kazanım elde etmesi için sizin öncülüğünüzde  kent konseyinin ya da adı başka bir şey olabilir, bu şekilde iletişime açık olmanızı tavsiye ediyorum” dedi.

CHP’DEN BABAOĞLU’NA TEŞEKKÜR ÜZERİNE TEŞEKKÜR

 Hendek’in gerçekten çok güzel bir dönem yaşadığının altını çizen İlkay; “ ülkemizde 800’ün üzerinde ilçe var ama liyakatlı kişilerin bir araya gelebileceği dönem kaç kez çıkar tartışılır. Yaptığınız güzel çalışmalarınızdan ötürü meclisimize ve size teşekkür ediyoruz. Bülteninizde çok hoşumuza gitti. İhalelerdeki şeffaflıktan ötürü de teşekkür ediyoruz. “ diyen İlkay sözlerine şöyle devam etti.

CHP ANA MUHALEFET PARTİSİ Mİ CUMHUR İTTİFAKI ORTAĞI MI?

CHP Genel merkezin politikalarının istikameti belli bir süreç içerisinde ilerlerken  yereldeki CHP’nin  ilçe siyasetinin bugünkü tavrı oldukça düşündürücü.

 İlkay; “ biz sizlerle basın yoluyla polemik yaşanmasından rahatsısız. Hepimizin derdi Hendek. Biz genel siyaset değil yerel siyaset yapmak istiyoruz. İlçemizin dertlerini dert edinmek istiyoruz. Bu konuda sizlere yardımcı olmak istiyoruz.” Diyerek sözlerini sonlandırdı.

KENT KONSEYİ ASLINDA KURULMUŞ AMA PANDEMİ DOLAYISI İLE HAYATA GEÇİRİLEMEMİŞ!!! ( 2019 YILINDA PANDEMİ Mİ VARDI. SEÇİMİN SONRASINDA  KURULMASI GEREKEN KONSEY NİÇİN KURULMADI?)

Konuşmacının ardından söz alan meclis başkanı Babaoğlu, CHP temsilcisinden aldığı bu pası iyi değerlendirdi ve; “  CHP yönetim kurulu üyesi Fatih Enes İlkay’a bu katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Kent Konseyi oluşturmak zorunda olduğumuz bir süreç. Konseyi aslında oluşturduk ama pandemi dolayısı ile hayata geçiremedi! ( 2019 yılında görev başına gelindiğinde kurulması gereken Kent konseyi niçin kurulup işlerlik kazandırılmadı?) sorusu cevap bekliyor.

Babaoğlu konuşmasında; “  önümüzdeki tek engel Pandemi “diyerek işin içinden sıyrılan Babaoğlu; “ Pandemi şartları bir araya gelmemizi engelliyor. Alınan karar istikametinde dün yapılması gereken  muhtarlar derneği seçimleri bundan ötürü ertelendi. Belki yarın meclis toplantılarımızı da erteleyecekler. Ama  ben size sağlamış olduğunuz katkıdan dolayı şahsınıza ve teşkilatınıza teşekkür ediyorum” diyerek cevapladı.