Güncel
Giriş Tarihi : 03-03-2021 19:07   Güncelleme : 03-03-2021 19:07

OLAĞAN MART AYI TOPLANTISI

Hendek Belediye Meclisi olağan Mart ayı toplantısı Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu başkanlığında eksiksiz toplandı. Gündemde yer alan 10 madde Cumhur İttifakı üyelerinden oluşan mecliste tüm maddeler oy birliği ile geçti.

OLAĞAN MART AYI TOPLANTISI

Toplantı öncesi başkan Babaoğlu, tüm ülkede alınan Covid tedbirlerine uyulması yönünde uyarılarda bulunarak ; “ Vakaların bitmesini istiyorsan topyekün mücadelemizi devam ettirmek zorundayız” dedi.

172 ÖĞRENCİYE TABLET

Babaoğlu konuşmasında:  “ Milli Eğitim Müdürlüğünce tespit edilen öğrenciler arasından 172 öğrenciye tablet bilgisayar hediye ettiklerini” ifade  ederek kendileri ile işbirliği yapan iş dünyasına ve katkıda bulunanlara teşekkür etti. Babaoğlu, kendilerinden önceki Belediye Başkanı tarafından başlatılan ( HOŞ GELDİN BEBEK) kampanyasının yerinde olduğunu söyleyerek; “  bizde her bebek bir fidan düşüncesi ile hoş geldin bebek projesinin devamı anlamında her bebek bir fidan diyerek 1012 aileye içerisinde bebeklerin kullanmasına ait eşyaların bulunduğu setler” verdiklerini belirtti. Her bebek için bir fidan dikimine başladıklarını söyleyen Babaoğlu; bundan böyle bu yıl içerisinde 5000 adet fidanı toprakla buluşturacağız” diye konuştu.

HENDEK GELECEK PARTİSİ İLÇE BAŞKANI AKICIYA ŞU SÖZLERLE CEVAP VERDİ: “ÖNCÜ OLMAMIZIN ALTINDA ARD NİYET YATIYOR”

Sözü Sakarya spora getiren başkan ilçemizdeki siyasi parti ilçe başkanlığınca yapılan pirim açıklamasına getirerek; “ Sakarya sporumuz Türk Futbol tarihine bir çok değerler kazandıormış bir kulübümüzdür. Belediye başkanı olmadan önce de Sakarya spora maddi ve manevi destekllerde bulundum, bugün beleidye başkanıyım aynı desteğim devam ediyor. Hafta içerisinde oynanan Pazarspor-Sakarya müsabakasını izlemek üzere Rize’ye gittim. Bazı iş adamlarımızla görüşerek pirim ödenmesi konusunda girişimlerimiz oldu. Gerekli sözleri aldıktan sonra  galibiyet pirim sözünü verdim. Usul gereği gerekli açıklamalar pirim ödemesi sonrasında yapılacaktı. Her zaman Sakaryasporun yanında yer aldık. Valiliğimiz, Milletvekillerimiz ve tüm başkanlarımızla birlikte bu konuda öncü olmamız gibi görevimizde var. Öncü olmamızın altında farklı manalar aramak  ard niyeti göstermektedir. Bugün ve yarında sporcunun yanında yer almayı sürdüreceğiz.

NAMAZA NİYETİ OLMAYANIN EZANDE KULAĞI OLMAZ!

Sakaryaspora, Hendekspora ve tüm diğer spor kulüplerimize elimizden geldiği, yetkimizin el verdiği kadar  destek vererek yanlarında olmaya devam edeceğiz” diyerek; “ bu desteğimizden rahatsız olanların söylediği tüm sözleri ( namaza niyeti olmayanın ezanda kulağı olmaz) diyerek kamuoyunun takdirine bıraktığını söyledi.

TAŞINMAZ SATIŞLARI BİZZAT MUHTARIMIZIN ONAYLARIYLA GERÇEKLEŞMEKTEDİR

Babaoğlu, Hendek gündemini meşgul eden arsa satışları ile de ilgili yaptığı konuşmasında; “ biz arsa satış iznini meclisimizden oy çokluğu kararı ile 5 Ağustos 2020 meclis toplantısında aldık. Belediyemize ait 812 taşınmazın, muhtarlarımız ve Tarımsal Hizmetler Müdürümüz ve personeli ile tespitini yaptık.

161 TAŞINMAZDAN 6.032.95 TL GELİR ELDE EDİLDİ

Muhtarlarımızın bizzat kendilerinin onayları ile belirlenmiş olan bu yerlerden 241 taşınmazı satışını yaptık yapacağız. İhale sürecimiz tamamen şeffaf ve herlkesin erişebileceği noktalarda duyurulmuştur. Şu ana kadar tamamlanan 8 ayrı ihale sonrasında 161 adet taşınmaz satılmış bu satışlardan elde edilen gelir 6 milyon 32 bin 950 tl elde edilmiştir.” Dedi.

TOPLU KONUTA KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM EDECEĞİZ

 İlçe gündemini meşgul eden Toplu Konut konusunda da açıklamalarda bulunan Babaoğlu; “  bu sürece çok heyecanlı başladık. Hayata geçireceğimiz bu proje ÇED raporu onaylanırken, Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca proje ile ilgili kamu yararı alındı. Büyükşehir Belediyesi tarafından imar ve plan çalışmalarının belediyemize ulaşmasını bekliyoruz. Bir kamu yararı eksiğimiz var. Onunda bitmesini bekliyoruz. İmar planlarının bize ulaşmasının ardından parseller oluşturulacak ve ruhsatlandırma işine hızla başlayacağız.

PLANLARIN TAMAMLANMASININ ARDINDAN KONUT PROJEMİZİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ

Proje tanıtım ofisimiz de bunu beklemektedir. Orada tüm vatandaşlarımızı detaylı bir şekilde bilgilendireceğiz.

Pandemi  sürecinde piyasalarda oluşan dalgalanmalar, vatandaşlarımızı zorlamayacak planların oluşmasının ardından konut projesini de hızlı bir şekilde hayata geçireceğiz” diyerek bilgilendirmede bulundu.

DEMİR FİYATI ARTIŞINI ÖNE ÇIKARDI

Babaoğlu, projeyi yapma aşamasında demirin ton fiyatının 3.50 Tl olduğunu bugün ise demirin ton fiyatının 7.00 Tl’ye çıktığını söyledi. Başlayıp yarım bırakmak ya da bitirememek düşünüldüğünde şu anki geldiğimiz durumda emin adımlarla bu işe başlamak bana göre daha faydalıdır” dedi.

İKİ YILIN HESABINI NİSAN AYINDA VERECEĞİZ

Mart ayı sonu itibarı ile görev süresinin 2 yılını doldurmuş olacağını ifade eden Babaoğlu; “  iki yılda neler yaptık, Nisan ayında hem meclisimizle hem kamuoyu ile bunları paylaşacağız. Bu iki yılda ekonomik kriz, Pandemi, patlama ve sel felaketlerine rağmen  büyük mesafeler katettik.

KENDİSİNİ  ÖZEL SANAN ZÜMRELER!

Biz birileri için değil Hendek için mücadele ederken iyi niyetimizden cesaret alıp her türlü kötülüğü yapmak için  kendine görev edinenler maalesef bu iki yılda da boş durmadı. 86 bin nüfus içinde kendini özel sanan zümrenin hergün acaba bugün ne yapsak diye algı operasyonlarına maruz kaldık. Bundan da çok rahatsız değiliz. Bizi yıpratmak için akla, vicdana sığmayacak yollara tevessül eden kirli  ittifakları da görüyoruz. Karakterini satmış, fitnecileri, algıcıları, sinsilik  peşinde koşanları olmayanlara var, var olanlara yokmuş gibi davrananlar bilsinler ki bizim için yok hükmündeler. Kimse ne Hendek’den ne de Hendekliden üstündür. Bu şehri geleceğe taşımaya devam edeceğiz, rabbin bizi fitne yapanlardan ve fitnecilerden korusun, haktan , adaletten ve hoişgörüden ayırmasın” diyerek açıklamalarını sonlandırarak meclis gündemine geçti.

10 gündem maddesinin yer aldığı gündem maddeleri meclis üyelerinin tamamının onayı ve oy birliği ile sonlandı.