Güncel
Giriş Tarihi : 27-02-2021 14:42   Güncelleme : 28-02-2021 12:50

HENDEK, KİŞİYE ÖZEL KASİS CENNETİ!!!

Trafik yönetmeliği açıktır. Kasislerin bir yönetmeliği , özellikleri vardır. Kafanıza göre kasis yapamazsınız. Buraya kadar her şey normal, ancak, işin anormali kişilere özgü kasis yapmak!!!

HENDEK, KİŞİYE ÖZEL KASİS CENNETİ!!!

YAPILAN KASİLER BEN YAPTIM OLDU MU, YOKSA ELLERİNDE BİR ETÜD ÇALIŞMASI VAR MI?

Hendek ilçemizde Osman Yılmaz caddesi ve ona paralel olan Ziya Gökalp Caddesini bilmeyenimiz yoktur. Dolayısı ile her iki caddeyi birbiri ile kıyaslayacak olduğumuzda Osman Yılmaz Caddesinden geçen araç sayısının daha fazla olduğunu bilmem söyleye gerek var mı? Yapılanların faciaya davetiye çıkardığı ortada. Bunun yanı sıra kamunun parasının çarçur edilmesi, iş kaybı da cabası…

NERELERE YAPILACAĞI BELLİ

Okulların giriş çıkışlarına, , kampüs  giriş çıkışlarına, şantiye giriş çıkışlarına, otopark giriş çıkışlarına,  trafiğin yoğunluğuna göre UKAME kararları istikametinde kasisler yapılabilir.

HGM NERE D-100 NERE???
Şu halde, HGM’nin karşı yakasında kasis yapılmasında bir zaruret!  görenler  Bayraktepe mahallesinde D-100 karayolundan gelip Bayraktepe mahallesine ayrılan yan yoldan geçen araç sayısını , geçen araçların hız limitlerinin ne olduğunu tespit etmişlermidir ki buraya kasis yapmazken, HGM’nin karşı yakasında kasis yapma ihtiyacı duymuşlardır.

BİR ÇOĞU KARAYOLLARI KASİS YÖNETMELİĞİNE AYKIRI

İlçemizdeki cadde ve sosklarda yapılan kasisleri saysak sayfalara sığmaz.  Tabi birde bunun diğer bir yüzü var. Trafik yönetmeliğine göre yapılan hız kesici kasislerin yaklaşık 12-15 metre ön ve arkasına uyarı trafik levhası ve kasisler üzerinde fosforlu boya ile şerit çekilerek sürücülerin uyarılması zorunluluğu vardır. Gezin görün  Hendek cadde ve sokaklarını… Bir çoğu yasal değil, trafik yönetmeliğine aykırı.

HENDEK SAHİPSİZ…

 Övünerek bahsedilen Acil Trafik eylem Planının getirdiği çarpıklıklara dur diyecek olan makamlar sessiz, yapılanların yanlış olduğunu dost sohbetlerinde ifade eden STK temsilcileri, Parti yöneticileri, akil insanlar, mahalle muhtarları  ne yazık ki  bu söylemlerini, sitem ve şikayetlerini yüksek sesle dile getirmekten imtina ediyorlar.

Sahipsiz vatanın batması hak’tır,

Sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır…

NOT: Mahalle ve sokak sakinlerinden bu konuyla ilgili çok sayıda şikayet alıyoruz. Ancak bunları aşağıda ifade ettiğim nedenden dolayı yayınlamıyoruz.  Bizler ( D-100 Karayolu yan yol girişi) buranın haberini 2020 Mart ayında yaptığımızda Hendek Belediye başkanı Turgut Babaoğlu, sosyal medya sayfasından bize hitaben; " bu işler HABER YAPMAKLA OLMUYOR, MADEM HABERİ YAPTIN KASİSİ DE SEN YAP" cevabı vermişti. Benim yüzümden kimsenin mağduriyet yaşamasını istemiyorum.