Güncel
Giriş Tarihi : 26-02-2021 08:31   Güncelleme : 26-02-2021 08:31

HENDEK NOKSEL İLKOKULU

ÇOCUKTA ÖZGÜVEN NASIL GELİŞİR KONULU SEMİNERİNİ TAMAMLADI

HENDEK NOKSEL İLKOKULU

24 Şubat 2021 Çarşamba günü saat 20.00'da Zoom Programı üzerinden yapılan seminer Hendek Noksel İlkokul YouTube adresi üzerinden canlı (https://www.youtube.com/watch?v=6oybD6ggKHM) yayınlandı.

Sosyolog-Yazar Nurdoğan ARKIŞ konuk olarak katıldığı seminerin moderatörlüğünü Hendek Anadolu Lisesi Rehber Öğretmeni Musa YILDIRIM, Noksel İlkokulu Rehber Öğretmeni Ahmet Ali KUTLU, Noksel İlkokulu Rehber Öğretmeni Emriye KAYA ve Ziya Gökalp Ortaokulu Rehber Öğretmeni Hakan TUNCEL yaptılar.

Çok sayıda öğretmen ve veli sorularıyla seminere katkıda bulundu. Bazı veli ve öğretmenler canlı yayına katılarak Sosyolog-Yazar Nurdoğan ARKIŞ'a sorular sordu.

Seminer sürecinde; özgüven nedir? Özgüvenin gelişmesi için ortamda bulunması gerekli iki temel özellik. Çocuklarımızda "bilmek" ile ilgili algıyı ve beceriyi geliştirmek konusunda neler yapabiliriz? Çocuğumuzda "ben yapabilirim" algı ve becerisini nasıl geliştirebiliriz? Çocukta "sürdürebilirim" algısının ve becerisinin geliştirilmesi. Çocuğun özgüvenini geliştirmek için bazı öneriler. gibi konularda bilgiler verdi.

Seminer sonunda programı dinleyen veliler ve öğretmenler memnuniyetlerini ifade ettiler.