Asayiş
Giriş Tarihi : 22-02-2021 17:52   Güncelleme : 24-02-2021 09:26

JANDARMA HEM SİVİL HEM RESMİ GELDİ

20-21 Şubat tarihinde sokağa çıkma yasağını ihlal edenleri jandarma affetmedi.

JANDARMA HEM SİVİL HEM RESMİ GELDİ

İlçe emniyet müdürlüğüne bağlı ekipler kendi bölgesinde, Jandarma personeli de kendi bölgesinde yaptıkları uygulamalarda sokağa çıkma yasağını ihlal eden vatandaşlara idari para cezası uyguladı.

CUMARTESİ AKŞAMI SELMAN DEDE YOLUNDA KONTROL

20 Şubat akşamı Selman dede mevkiinde asayiş uygulamasına çıkan jandarma ekipleri sokağa çıkma yasağını ihlal edenlerin gözünün yaşına bakmadı.Yapılan uygulamada alkollü şahıslara da alkolden işlem yaptı.

PAZAR GÜNÜ KÖPRÜBAŞINDA KIRAATHANE KONROLÜ

21 Şubat Pazartesi günü saat 17.00 sularında önden sivil akabinden resmi ekiplerce yapılan uygulamada sokağa çıkma yasağını ihlal eden, kıraathanede çay içip sohbet eden vatandaşlara;  “ beyler hiç kimse yerinden kalkmasın, lütfen herkes kimliklerini masa üstüne koysunlar” uyarısı ile şaşkınlık yaşayan vatandaşlar kimliklerini masa üstüne koydular. Bir jandarma görevlisi tarafından toplanan kimlikler üzerinden vatandaşlara sokağa çıkma yasağını ihlalden dolayı idari para cezası uyguladılar.

VATANDAŞLAR; “ SANDIKTA GÖRÜŞÜRÜZ!”

Her bir vatandaş güvenlik güçlerinin yaptığı uygulamanın görevleri olduğu yönünde görüş bildirirlerken bir çok vatandaşta iktidarın yasağa rağmen parti kongrelerini hemde kapalı bir alanda yapıyor olmasını örnekleyerek; “ bizler hiç değilse açık havada sosyal mesafe kurallarına uyarak konuşuyor, dertleşiyoruz.  İktidar mensuplarına gelince serbestlik var, virüs yok, bize gelince virüs var bunu anlamakta  zorluk çekiyoruz. Ama bunun yarını da var. Yarın sandık önümüze gelince  kırmızı kart göstermesini de biliriz” diyerek sitemlerini ifade ettiler.