Güncel
Giriş Tarihi : 15-02-2021 09:08   Güncelleme : 15-02-2021 13:02

TEHLİKE ARZ EDEN AĞAÇLARI KİM, HANGİ KURUM BUDAYACAK?

Hendek Belediyesi her yıl ilçemizde atalarımızın diktiği çınar ağaçlarının yaya ve araç trafiğinde tehlike arz eden kuruyan dalların ve kar yağışı nedeni ile kırılması muhtemel dalları temizlemekteler. Yakın zaman önce ilçemizden yayın yapan internet sitelerinde ve Hendek Belediyesinin resmi internet sitelerinde haberleri yapıldı.

TEHLİKE ARZ EDEN AĞAÇLARI KİM, HANGİ KURUM BUDAYACAK?

Şimdi soruyoruz:

-Muammer Sencer caddesindeki ağaçlar can ve mal emniyeti açısından tehlike oluşturuyor da diğerlerinde aynı tehlike oluşmuyor mu?

-İlçemiz büyük cami önünde yol ortasında bulunan ve ilçemiz Büyük cami bahçesinde ve Kemalpaşa caddesinde  bulunan asırlık çınar ağaçlarının dalları tehlike oluşturmuyorlar mı?

-Her gün cami bahçesinde dinlenen, çaylarını yudumlayan cemaat ve ilçe halkı için bu ağaçların dalları tehlike oluşturmuyor mu?

Geçtiğimiz Ramazan ayın içerisinde aciliyet arz eden bir bölge için mahalle halkının şikayet ve sitemini dile getirmiş kasis yapılmasını istediklerini haberleştirmiştik. Yerel yönetim başkanı sosyal medya üzerinden verdiği cevabında; “ ahmet çileci bu işler haber yapmakla olmuyor, medem ki haberi yaptın kasisi de sen yap”  şeklinde cevaplamıştı.

Kaldı ki bazı internet site editörleri yapılan ağaç budamalarının ağaçları kurutacağını , asırlık ağaçların ziyan olacaklarını dillendirdiklerinde; “ bu ağaçlar işinin ehli kişiler tarafından budanıyor hiç biri kurumaz, daha da gür çıkar” dediğimizde bizi belediyenin yardakçısı olarak nitelendirmişlerdi. Bugün onlar prens oldular. Allah ayırmasın!

Yoksa yine yerel yönetimin patronu pozisyonunda olan etkili ve yetkililer; “ BU İŞLER HABER YAPMAKLA OLMUYOR. MADEMKİ HABERİ YAPTIN BUDAMAYI DA SEN YAP” mı diyecekler.