Siyaset
Giriş Tarihi : 10-02-2021 19:42   Güncelleme : 10-02-2021 19:47

AKICI, ÖVÜYOR MU, DÖVÜYOR MU?

Haydi Başkan Doğal Afet tatile dönüşsün... Meteoroloji yine uyarılar yapmaktadır, hafta sonu kar geliyor. Marmara'nın doğusunda, Karadeniz'in de batısında olmamız sebebiyle ülkemiz dört mevsimi en iyi şekilde yaşayan ilçelerden birisidir.

AKICI, ÖVÜYOR MU, DÖVÜYOR MU?

Belediye yılın İlk kar yağışında  sınıfta kalmıştı!

Geçtiğimiz günlerde kar yağışı ile ilgili olarak belediyemiz maalesef yeterli çalışmaları yapamadığını basın aracılığıyla siz değerli Hendekli hemşehrilerimizin dikkatine sunmuştuk.Kimileri, Allah razı olsun duygularımızın düşüncelerimizin sesi oldunuz derken kimileri de, belediyeye muhalefet etmek için hemen açığı buldunuz başkanı kamuoyu önünde  itibarsızlaştırmaya çalışıyorsunuz, var mı çözüm önerileriniz diyerek bizleri olumlu ve olumsuz şekilde eleştirmişlerdir.

Eleştirilere açık olacaksınız

Siyaset ile uğraşanlar eleştirilme makamında olduğu için eleştirilerin olumlusuna da olumsuzuna da açık olmalıdır. Bu düşünceye de Gelecek Partisi olarak sadece eleştiri yapan değil, çözüm önerilerini de sunan bir parti olduğumuzu o gün söylemiştik. Bugün zamanı geldi çözüm önerimizi sunuyoruz.

Sağlamasını iyi yaparsanız matematik yalan söylemez

Televizyonda, hava durumunu sunan uzman kişilerin vermiş olduğu tahminler doğrultusunda son 80 yılın veya 60 yılın kar yağışı geliyor haberlerini duymaktayız. Başkanımızın belediye meclis toplantısında vermiş olduğu rakamlara baktığımızda 7000 kilometre yol açma çalışması yapılmış ve toplamda  Büyükşehir Belediyemizin göndermiş olduğu 2   araç dahil olmak üzere toplam 8 araçla yapıldığını kamuoyuna belirtmişti.

Çözüm var!

İlçemizde yaklaşık 20'nin üzerinde JSB bulunmaktadır.

Bu firmalar veya şahışlar ile bir an önce gerekli anlaşmalar ve gerekli planlamalar yapılıp, kar yağdığı andan itibaren hangi araç nerede, hangi bölgede çalışacak bunların bir an önce planlanması yapılmalıdır. 20 araç ile yaklaşık 20.000 kilometre yol açılacağı başkanımızın meclis toplantısında yapmış olduğu sunumdan meydana çıkmaktadır.

8 araç ilede 7000 kilometre açılmış 20 araç da eklenince toplamda 7000+20000=27000 kilometre yol açılacağı ortaya çıkmaktadır.

Başkanımızın Senegal tatili sona erdi

Tabiiki iyi kontrol gerektirir. Başkanımız ve yardımcıları Senegal'de olmayacakları için, sahada en güzel şekilde ilçemize hizmet sunacağını düşünüyoruz! Pazartesi işlerine gidecek olan vatandaşlarımızın bu vesileyle işlerine güvenli bir şekilde varmaları bizi ve belediyemizi son derece mutlu edecektir.

Değerli ilçe halkımıza iyi tatiller!

Kar yağışının doğal afetten çıkıp doğal güzelliğe dönüşmesi başta Belediye Başkanımız olmak üzere hepimizi son derece mutlu edecektir.Kar yağışının özellikle hafta sonu yoğun olacağı tahmin edildiğinden dolayı ilçemizde bulunan tüm hemşehrilerimize şimdiden iyi tatiller dileriz.Bu vesile ile görüşlerimizi siz değerli hakkımızın bilgisine sunarız.

 

Saygılarımızla...

Gelecek Partisi Hendek İlçe Başkanlığı