Siyaset
Giriş Tarihi : 04-02-2021 16:31   Güncelleme : 04-02-2021 16:31

GELECEK’TEN YAYLIM ATEŞ! HEM NALINA HEM MIHINA!!!

KİMSENİN ETKİSİNDE KALMAYIZ! Hendek Gelecek Parti İlçe Başkanlığınca yapılan basın açıklamasında ilçenin yaşanan aksaklıkları masaya yatırıldı. Şubat meclisinde Belediye başkanının dedikleri ile ilçe vatandaşlarının görüşleri arasında farklılıklar olduğu ifade edildi.

GELECEK’TEN YAYLIM ATEŞ! HEM NALINA HEM MIHINA!!!

VATANDAŞLARIMIZIN TAKDİRİNE SUNUYORUZ

İlçe başkanlığından yapılan açıklamada; “ Şubat ayı olağan meclis toplantısı ilçemize hayırlı olsun” temennisinde bulunularak, “Meclis toplantısı hakkındaki soru ve görüşlerimizi siz değerli basın mensupları aracılığıyla ilçemizde bulunan çok kıymetli vatandaşlarımızın takdirine sunarız.” Denildi.

“20 Ocak 2021 tarihinde Belediye Başkanımıza sormuş olduğumuz kar ile mücadelede kaç araç kullanılmış ve bu çalışmalar hakkında bilgi verilmesi konusunda kendisine talepte bulunmuştuk.Sorularımıza cevap verdiği ve bilgilendirdiği için kendisine teşekkür ederiz.

SENEGAL’DEN BİR İLÇEYİ TAKİP ETTİ!

Sayın Belediye Başkanımızın tabiriyle kendisi Senegal'de tatildeyken görevlerini yapmaya çalışan belediye personellerimizin emeklerinden dolayı bizde tüm çalışanları canı gönülden kutlarız.

BİLGİLER EKSİK

Fakat verdiği bilgilendirmede, bazı eksiklikler bulunduğu da gözümüzden kaçmadı değil. Gerçi malum kendisi ve başkan yardımcısı Senegal'de olduğu için herhalde bilgi eksik aktarıldı.

BELEDİYE ARAÇLARI ÇARŞI MERKEZİNDE STOP HALİNDE DURUYORDU

Hiçbir aracımız durmadan çalıştı diye ifade kullandı. Fakat yoğun kar dönemi olduğunu kendisi de belirttiği üzere çarşı meydanında yaklaşık 4-5 saat belediye jsb makinesi durduğunu da bu Hendek halkı burda izledi. İkincisi belediye garajında iş makinası ile sosyal medyadan sipir atan belediye personellerini de gören gördü ve izledi maalesef...

UMARIZ TEKRARI YAŞANMAZ

Biz bu davranışları acemiliklerine veriyor ve inşallah bir daha yaşanmamasını umut ediyoruz.

AÇIKLAMALAR TATMİN EDİCİ DEĞİL

AK Parti Belediye Meclis üyeleri, Hamit Canlı beyin sormuş olduğu  pazaryeri yol çalışmasındaki hatalı işler hakkında  halkın rahatsızlığı dile getiren söylemine Başkanımızın cevabı ne  bizleri nede halkımızı tatmin etmemiştir.

BAŞKAN CEZA MI VERİYORSUN? AÇIKÇA SÖYLE!!!

-Pardon başkan ceza mı veriyorsun bize ve vatandaşımıza veya yapmak istediğin şey nedir açıkça söyle.

-Ben yaparım siz uyacaksınız mecbur mu diyorsunuz?

-Yanlış proje, uygulama yanlış ve halkımız istemiyor.

-Unutma sadece sen yaşamıyorsun bu ilçede...

AK PARTİ MECLİS GURUP BAŞKANINA ELEŞTİRİ GELDİ

Daha sonra Hamit İsmailoğlu beyin gündem dışı soru talebini izledik, fakat burada bir konuya da dikkat çekmek isteriz. Sayın Hamit bey size bir eleştirimiz olacak.

BİRAZ DAHA SAMİMİYET VE CİDDİYET LÜTFEN

Siz halkımızın oyları ile meclis üyesi oldunuz, o meclis ilçemizi yönetim anlamında ciddi bir toplantı olduğunu düşünürek bizlerde cidden takip ediyoruz. İlk önce başkan ve meclise karşı oturuşunuz hiç hoş değil idi ve samimiyetsiz tavır ve davranışlarınız bizleri üzdü.

10-15 MİLYONLUK YATIRIMIN SAHİBİ KİM?

Belediye Başkanımızın Hamit beyin, sorulara cevap verdikten sonra sayın başkanımız Yenimahalle'de yapmış olduğu yağmur suyu hattı çalışması maliyetinin 10-15 milyon civarında olduğunu ve bunun neden konuşulmadığının sitemini etmiştir.

BAŞKAN BABAOĞLU KIVRAK MANEVRA YAPMAYI İYİ BİLİYOR

İlçemizde geçen yıl bilindiği üzere bir su sorunu yaşadık. Suyumuz da pis bir koku oluştu, bu kokunun sebebini Belediye Başkanımıza sorduğumuzda bu bizim sorumluluğumuzda değil SASKİ'nin sorumluluğunda olduğunu ifade etmiştir. Hatta kıvrak manevra yapmak için Dikmen mahallesine çıkıp Büyükşehir belediyesine sitemini video çekerek belirtmişti.

ALT YAPI SASKİ SORUMLULUĞUNDA İSE İLÇEMİZDEKİ BU YATIRIMI KİM YAPIYOR?

Bu beyana dayanarak şu soruyu kendilerine sorma hakkımız ilçemizde yaşayan bireyler adına doğmuştur.

-Yenimahalle'de yapılan yağmur suyu hattını SASKİ mi yapmıştır yoksa belediyemiz mi yapmıştır?

SASKİ yaptı ise SASKİ'ye teşekkür ederiz. Yok yapmadı ise sitem ederiz…

-Yağmur suyu hattı yapımı SASKİ sorumluğunda değilmidir?

-SASKİ bizlerden aldığı su paraları ile bu hizmeti yapmak ile yükümlü Büyükşehir Belediyemize ait bir şirket değil midir?

DAHA FAZLA ŞEFFAF OLMANIZI BEKLİYORUZ. UNUTMAYIN SİZ BBP’DEN SEÇİLDİNİZ

Biz Gelecek Partisi olarak belediyemizin daha şeffaf olmasını talep etmekteyiz. Sizin şeffaflık ve dürüstlük söylemlerinize inanarak, ilçemizin seçmenleri ne Cumhur İttifakına ne de Millet İttifakına oy vermeyip sizi  BBP'den aday olduğunuz için başkan olarak seçti. Yanlış anlaşılma olmasın şeffaf değilsiniz demiyoruz daha fazla şeffaf olmanızı talep etmekteyiz.

HİÇ HİZMET GİTMEDİĞİNİ İDDİA ETTİĞİNİZ MERKEZ MAHALLELERE 2 YILLIK DÖNEMDE HANGİ HİZMETLERİ YAPTINIZ? BUNU MEYDANDAKİ  DEV EKRANDAN AÇIKLAYINIZ

Bir diğer konu başkanımız meclis toplantısında ilçemizin merkez mahallelerinin neredeyse tamamını sayarak bu mahallelere 2 yıl boyunca  hiç hizmet gitmediğini belirmiştir. Önümüzdeki 3 yıl boyunca bu mahallelerin kaldırım altyapı gibi hizmetlere  başlanacağını bildirmiştir. 2 yıl boyunca hangi mahallelere hangi hizmetler yapılmıştır bunların şeffaflık adına meydanda bulunan dev ekran sinevizyonda halkımıza gösterilmesini talep etmekteyiz. Sorduğumuz sorularda art niyet bulunmamaktadır.!!!

VATANDAŞIMIZIN SESİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

İlçemiz adına yapılan ve yapılacakları öğrenip, ilçe halkımızın yararına yapılacak her türlü çalışmalarda belediyemizin yanındayız.Hendek ilçemizde yaşayan vatandaşlarımızın sesi olmaya devam edeceğiz. Yapılan yanlış ve haksızlığa her daim söyliyeceğimiz bir sözümüz olacak.

AK PARTİ NEREDE?BANA DOKUNMAYAN YILAN BİN YAŞASIN MANTIĞI MI?

AK Parti nerede? Sorusunu yönelterek;

-İktidar partisi bu yanlış ve hatalı uygulamarda neden halkın istek ve taleplerinin sesi olmuyor?

 Seslerini çıkarmayarak Belediye Başkanının çalışmalarını destekledikleri açıkça ortada. Ne diyelim bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın mantığındalar.

TAVSİYEDE BULUNMAYI DA İHMAL ETMEDİLER

Eleştirilerden rahatsız olan bazı kişilere tavsiyemizdir. Kimsenin etkisinde kalmayız…

Telefon ile başkanımızı arayıp sitem de etmesinler. Biz kimsenin etkisinde kalıp doğruları söylemekten vazgeçmeyiz ve asla da vazgeçmeyeceğiz.

Saygılarımızla...

Gelecek Partisi Hendek İlçe Teşkilatı