Güncel
Giriş Tarihi : 04-02-2021 15:24   Güncelleme : 04-02-2021 16:34

GÖLET VE ÇÖPLÜK!

Toplu konutlarımız olmadı ama gölet ve vahşi çöplüğümüz oldu. Mahalleli tepkili ve tedirgin.

GÖLET VE ÇÖPLÜK!

YETKİLİLER SESSİZ. PROJEDEN VAZ MI GEÇİLDİ?

   Hendek Belediyesi tarafından geçen yıl  Mart ayında  ( Pandemi sürecinin başlamasıyla birlikte) ilan edilerek  ( kira öder gibi 600 adet Sosyal Konut Projesi) nin ön ödemelerinin Nisan 2020 sonuna kadar uzatılacağı açıklanmış, ilçe merkezinde  tanıtım ofisi inşa edilmiş ve 2020 yılı Mayıs ayı itibarı ile inşaata başlanacağı sözü verilerek vatandaşlara umut aşılanmıştı.

   O tarihten bu güne köprünün altından çok sular aktı. Bazı vatandaşlarımızdan bankadaki hesaplara paralar yatırıldı. Zaman su gibi aktı ancak gelinen bu noktada vatandaşlar çaresiz…

TAMAM MI DEVAM MI? YETKİLİLER SESSİZ…

   DEVA Partisi Hendek İlçe Başkanı Fatih Güdü tarafından da dile getirilen soru dikkate değer bulunmamış olmalı ki Belediye başkanınca karşılık bulmadı.

Bilinmezliğin halen devam ettiği proje alanında toplu konutlar için temel kazısına başlandı ancak bir ilerleme mevcut olmadı. Tüm bunlara ilaveten konuyla ilgili vatandaşların kafalarında oluşan sorular da yanıt bulmadı. Yetkililerde projenin devam edip etmeyeceği konusunda sessizliklerini koruyorlar.  Görünen o ki toplu konutumuz olmadı ama bir göletimiz ve vahşi çöplüğümüz oldu. Her akşam birilerinin gelerek alkol aldıklarını ileri süren mahalle sakinleri öfkeli ve oldukça tedirginler.