Güncel
Giriş Tarihi : 03-02-2021 20:36   Güncelleme : 04-02-2021 16:34

BABAOĞLU’NDAN MÜJDE!!!

CEP OTOPARKLAR ÜCRETLİ OLACAK, İLÇE MERKEZİNE EDS KURULACAK

BABAOĞLU’NDAN MÜJDE!!!

Hendek Belediye Meclisi olağan Şubat ayı toplantısı Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu başkanlığında toplandı. 9 gündem maddesi ile toplanan mecliste tüm kararlar Cumhur İttifakı Meclis üyelerince oy birliği ile geçti.Meclisi müjde yağmuruna tutan Babaoğlu, yapılan cep parkların ücretli olacağını ve ilçe merkezine EDS sisteminin kurulacağını müjdeledi.

SORDUĞUNA PİŞMAN OLDU!

Toplantı öncesi söz alan AK Parti Meclis üyesi Hamit Canlı, meclis başkanına;  “Şehit Teğmen Yaşartürk caddesinde yapılan trafik eylem planı ve döner kavşaktaki ağacın neden kesildiği, yolların niçin daraltıldığı  sorularını yöneltti.

MECLİS ÜYESİNİ AZARLARCASINA KONUŞMASI HAVAYI GERDİ

Meclis başkanı Babaoğlu bu sorulara; “ bizim yollarımızın amacı öncelikle yaya geçişlerinin güvenliği, sonrasında da araçların düzgün bir şekilde, kesintisiz bir şekilde ulaşımlarının sağlanmasına yöneliktir. “diyerek karşı soruda bulundu.

ÖNCEDEN HER ŞEY DÜZGÜN MÜ İŞLİYORDU?

Babaoğlu; “ yolların daraltılması derken mevcut yapılan yolda bir aracın geçmesi kadar yol var mı yok mu buna bakmak gerekir. Bir yolda bir araçtan fazla geçilebilecek yer bırakılması geniş yol anlamına mı ya da ihtiyaca mı cevap veriyor. Pazaryerinin bu yol çalışması yapılmadan önceki halinde Salı günü gidip oraya baktınız mı? Her şey düzgün mü işliyordu? Ben her o bölgeye gittiğimde insanların birbirleri ile kavga ettiklerine şahit oldum. Biz bu çalışmalarımızla vatandaşlarımızın rahatça gidip gelebilecekleri, araçlarını bırakabilecekleri ortamları yarattık. Yayalar hiç sorunsuz bir şekilde yürüyebilecekler. “dedi.

İNSANLAR DÜZENSİZLİKTEN BESLENİYORLAR!

“İkinci konu ise araçları ile bu güzergahı kullanan sürücüler kesintisiz bir şekilde hiç duraklama yapmadan, kimsenin engeline takılmadan gidebilecekleri yere gidebilecekler. Burada bizim kriterimiz insanların düzensizlikten beslendiği , istediği yere istediği şekilde araç park ettiği ortamdansa , kuralları olan, yolun duruşu, akışı belli olan bir çalışma yaptık. Proje bittikten sonra  sizlerin hepinizin beğenisine sunacağım. “ dedi.

15+3 METRELİK TIR RAHAT DÖNÜYOR

 Meclis başkanı, (düşünülmüş şekilde çalışmaların yapıldığı alanda döner  kavaşağın bir gün önceden yapılmasını sabahtan aynı yerin yıkılarak küçültülmesini UNUTMUŞCASINA!!!) teknik bilgi vermeyi de ihmal etmedi. Babaoğlu; “ oraya gidip bakabilirsiniz. Çamsan’a ait 15 metrelik TIR dorsesi ve yaklaşık 3 metrelik dorsenin çekicisi ile döndürdüğümüzde göbekte  sıkıntı yaşamadan dönebiliyor” dedi. Oradan dönemeyen şoför nasıl bir şofördür? Mutlaka yeni şoförlüğe başlamıştır oradan dönemeyen!!!”

TEST UZMANLARI TEST YAPTIRABİLİR!!!

Başkan isim vermeksizin zımmen bizi işaret ederek; “ test yapmakta uzman arkadaşlarımız var. Onlar dönüş oluyor mu olmuyor mu diye test yaptırabilirler!”

AĞACI BAŞKA YERE DİKTİK

 Döner kavşakta bulunan ağacın neden kaldırıldığı sorusuna da cevap veren meclis başkanı; “ ağacın sökümünü yaptık başka bir yere dikimini yaptık” dedi.  “Ağacın olduğu yer göbeği karşılamıyor. Dolayısı ile ağacı söktük başka bir yere diktik” diye konuştu. Başkan yeni göbeğin olduğu yere daha güzel ağaç dikileceğini belirterek yaklaşık 50 adet de aydınlatma direği dikeceklerini söyleyen meclis başkanı  “bu hafta içerisinde sıcak asfaltının da döküleceğini” söyledi.

YEREL HALK MEMNUN. KAOS ORTAMINDAN BESLENEN ZİHNİYET BURADAKİ GÜZELLİKLERDEN RAHATSIZ

Meclis başkanı; “ oradaki yerel halk, sürekli o yolu kullanan insanlarla ben görüştüm, hepsi memnun. Fakat yeniliklere açık olmayan, kaos ortamından beslenen zihniyetler buradaki yapılan güzelliğin olmasından rahatsız.Bu yollar işleyecek göreceksiniz”diye konuştu.

Meclis başkanı Babaoğlu, sözü Süleyman Seba spor merkezine getirerek; “ her türlü engellemeye rağmen  Süleyman Seba spor merkezine onayımız geldi başladık. Kapalı spor salonunun arkasındaki yere 260 araçlık otopark yapacağız.  Bu şehirle ilgili endişeleri olan, sabah akşam bu şehir için neler yapabiliriz diye düşünen belediye başkanı var. Buradaki otopark sıkıntısını gören birisi olarak bizim kapasitemiz var. Bunlar dokunma ile olacak şeyler değil. Acil Trafik Eylem Planımız bir bütün. Şu an yarıya geldik. Gecikmemizin nedeni buraları kendi imkanlarımızla yapmaktan kaynaklanıyor. Aslolan da bu. Biraz daha sabırlı olursak kuralları olan, düzensizlikten beslenmeyen, belli klurallar dahilinde hareket eden  hem trafik, hem yaya hem de araç trafiğini birlikte oluşturmuş olacağız. “ dedi.

CEP OTOPARKLAR PARALI OLACAK, ŞEHİR İÇİ TRAFİĞİNDE EDS KURULACAK

Babaoğlu, yaptıkları trafik eylem planı çerçevesinde yaptıkları cep otoparklara  parkmetreler kuracağız. Hız yapılan ana caddelere EDS ( Elektronik Denetleme Sistemi kuracağını müjdeledi.  Ulaşım sisteminin kurallara uygun şekilde yürütülmesini sağlayacaklarını belirtti. “ Bu bir başlangıç şu an aşama aşama gidiyoruz” diyen meclis başkanı; “ burası bittikten sonra sıra çarşı meydanına, Osman Yılmaz caddesine, Ziya Gökalp caddesine sıra gelecek. Önümüzdeki üç yıl içinde merkez mahallelerdeki kaldırım, yol gibi belediye çalışmalarına hız vereceğiz. “ dedi.

HİÇ HİZMET GİTMEYEN MERKEZ MAHALLELER VAR!

İlçede hiç hizmet gitmeyen!!! Mahalleler olduğunu ileri süren Babaoğlu; “Kemaliye, Mahmutbey, dereboğazı, Ziya Gökalp, Yenimahallenin bir kısmı bu mahallelerden   üç yıl boyunca hiç çıkmayacağız buraları ihya edeceğiz” diye konuştu.

ELİMİZDE SİHİRLİ DEĞNEK YOK

 Konuşmasına devam eden meclis başkanı ellerinde sihirli değnek olmadığını vurgulayarak; “ gönül istiyor ki elimizde bir sihirli değnek olsa da Hendek’deki  bütün sorunları  çözebilsek ama bazı işler zaman istiyor. “ diyen Babaoğlu, sitemde bulunmayı da ihmal etmedi.

KİMSE BUNU KONUŞMUYOR YER ALTINA 15 TRİLYON HİZMET!

Babaoğlu; “ hiç kimse şunu konuşmuyor. Mali değeri hiç abartmıyorum 10-15 trilyon tutarında olan yaklaşık 10 km’lik yağmur suyu hattı döşüyoruz. Belediyeciler toprağın altına yatırım yapmazlar. Bu bir ihtiyaç bunu yapacağız. Bunu yaparken yollar bozuldu, yolları yaptık peşine rahmet yağdı. Bunların yapılması elzem. Yazın yapsan toz, kışın yapsan çamur, hangi mevsimde yapacağım? Bunun başka bir çözümü yok” diye konuştu.  

KENDİMİZE DEĞİL HENDEK’E HİZMET EDİYORUZ

“Kendimize değil Hendek’imize hizmet ediyoruz” diyen Babaoğlu; “  eleştiriler olabilir benim vicdanım rahat. Yaptığımız her kuruşun hesabını verebiliriz. Hendek’in vicdanı burada. Ben açık ve şeffafım. Bizden bilgi belge isteyen  meclis arkadaşlarımız da Hendek’liler de gelsin istesin vereyim. İçinde art niyet olmayan herkese kapımız açık” diyerek meclis üyesine bu konuları anlatmama fırsat verdiğiniz için teşekkür ederim” diye konuştu.  

ARD NİYETİM YOK ELEŞTİRİYE AÇIK OLMALIYIZ

Tüm bu konuşmaların ardından tekrardan söz alan AK Parti meclis üyesi Hamit Canlı, “ ben o yolu hiç kullanmadım. Sadece vatandaşlardan bana gelen eleştirileri size yönelttim. Eleştiriye açık olmalıyız. Zira eleştiri olmazsa biz kendimizi düzeltemeyiz. Ben bir meclis üyesi olarak vatandaşın sahada konuştuklarını elçi olarak dile getirdim. Bir ard niyetimde yok” diyerek karşılık verdi.

TRAFİĞİN EN SORUNSUZ HALİ BU, BİZ BU PLANLARI KAHVEHANEDE YAPMADIK!

Tekrardan söz alan başkan Babaoğlu; “ biz birilerinin söylediği gibi akşamdan canımız sıkıldığında kahvehanede otururken bu planları yapmadık. Bu projeyi büyük metrepollerde Trafik Eylem Planlarını hazırlayan, ulaşım sorunlarını çözen insanlarla birlikte bizim teknik ekibimizin birkaç aylık çalışmasıyla ortaya çıkan projedir. Herşeyin testleri ve deneyleri yapılarak bu plan hazırlandı. Ama olayın temel manada sorun çözmek üzerine kurgulandığı en SORUNSUZ hali bu. Sırf insanların taleplerine duyarsız kalmamak için Yaşartürk caddesindeki göbeğin yapımı için dedim ki şunu özellikle gidin yapın da gönülleri olsun.”diye konuşarak gönül almaya çalıştı.  

KAR SORUNUNU BİR DAHA YAŞAMAMAK İÇİN NE GİBİ ÖNLEMLER ALACAKSINIZ?

Daha sonra söz alan meclis AKP sözcüsü Hamit İsmailoğlu söz aldı ve;  “biliyorsunuz ilçemizde kar sorunu yaşadık. Bununla ilgili yoğun şikayetler aldık. Bu sorunların bir daha yaşanmaması adına bir çalışmanız var mı? Yapacağınız çalışmalarda gurup olarak her türlü desteği vermeye açıkız” sorusunu yöneltti.

ÇALIŞMALAR HEP PLAN DAHİLİNDE

Meclis başkanı Babaoğlu; “ bununla ilgili muhtarlarımızı bilgilendirdik. Biz meterolojiden gelen bilgiler doğrultusunda çalışmalarımızı yapmıştık. Hangi sokaklarda hangi caddelerde kimler görevli? Kimler nereyi açacak? Ara sokaklarda kimler çalışacak? Bunların hepsinin planlamasını yapıyoruz. Gerek elimizdeki iş makinaları gerekse piyasadan kiraladığımı iş makinaları ile birlikte kar’ın yağdığı ilk andan kar’ın kalkacağı son ana kadar çalışmalarımız sürdü. Elimizdeki iş makinaları ve teknik ekibimizle yapılacak tüm çalışmaları yaptık. Büyükşehir bize 1 adet kar açma makinesi ve 1 adet de kamyon gönderdi. Bizim bütün gurup yolları, ana arterlerin tamamı açıldı. Vardiyeli çalıştık. Ara sokaklarda sıkıntı yaşandı. Ben her ne kadar tatilde olsamda burayı takip ettim. Sıcaklık yüksekliği -15 derecelere çıktı. Buradaki çalışmaları yakından takip ettik. “ diyerek suçun bir bölümünüde vatandaşlara yıkmayı ihmal etmedi.

KAR YAĞMASIN DİYE PERDE Mİ TUTACAKTIM!!!?YAPILABİLECEK EN İYİ ÇALIŞMAYI YAPTIK

Babaoğlu; “ Çalışma olmadı gibi böyle bir şey yok. Şimdi adam niye temizlemedin diyor. Yukarıya perdemi tutacağım! Vatandaşlarımız evinin kapısından neredeyse adımını atana kadar kar açma hizmeti bekliyor. Bizim her ara sokağa girme şansımız yok. Belki yetersizlik olabilir ama kar çalışmamız mevcudun yapabileceği en iyisini yaptığını düşünüyorum. Ekiplerimiz ellerinde kazma küreklerle yay yollarını açtılar. Bunun başka yolu yok. Ekibime teşekkür ediyorum” diye cevapladı.