Asayiş
Giriş Tarihi : 02-02-2021 08:55   Güncelleme : 02-02-2021 11:27

HENDEK İLÇE EMNİYETİNİN BİR AYLIK ASAYİŞ BİLANÇOSU

Asayişin berkemal olduğu ilçemizde ilçe Emniyet Müdürlüğü’müz personelince suçlulara göz açtırılmıyor.

HENDEK İLÇE EMNİYETİNİN BİR AYLIK ASAYİŞ BİLANÇOSU

İTHAL HIRSIZIMIZDA VAR!

Hırsızlardan  arananan şahısların yakalanmasına, uyuşturuculardan koronavirüs uygulamalarına muhalefet eden şahıslara kadar asayişi ilgilendiren her konuda vatandaşın can ve mal emniyetini koruyan emniyet güçlerimizin 2021 yılı Ocak ayı içerisinde asayiş bilançosu hayli kalabalık.

EMNİYET SUÇLULARA GÖZ AÇTIRMADI

Edinilen bilgilere göre ilçemiz Emniyet birimine bağlı ekipler, 17 Ocak’ta Bayraktepe mahallesinde ikametten hırsızlıktan Ö.Ç.’yi, 20 Ocak’ta Sarıdede mahallesindeki  işyerindeki  hırsızlık şüphelisi E.Ç.’yi, 22 Ocak’ta Rasimpaşa mahallesindeki Afgan uyruklu motorsiklet hırsızı A.A.’yı, 25 Ocak’ta Kemaliye mahallesinde bir ikametten çim biçme makinasını çalan E.T., 25 Ocak’ta Yenimahallede ayakkabı hırsızlığından S.B. adlı kişileri yalalayarak adalete teslişm etmiş, şahıslar tutuklanaran Ferizli F tipi cezaevine nakledildiler.

EMNİYET İÇİN EN BEREKETLİ GÜN AYIN SON GÜNÜ OLDU

Ayın son günü ise haklarında yakalama emri bulunan 14 kişi farklı adreslerde yakalanmış bunlardan 5 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi. Emniyet güçleri uyuşturucu ile mücadele kapsamında 7 farklı olayda 10 farklı şahsı gözaltına lmış, şüphelilerin üzerinde 19 gram uyuşturucu ve 8 adet uyuşturucu hap ele geçirildi. Emniyet güçleri diğer aramalarda da 2 ayrı şahıs üzerinde 2 ayrı tabanca ele geçirdiler. Şahıslar hakkında adli işlemler başlatılmış olup soruşturmanın  devam  ettiği öğrenildi.

211.846 TL İDARİ PARA CEZASI

Emniyet güçleri Koronavirüs tedbirleri çerçevesinde de ilçemiz genelinde yapılan rutin kontrollerde 119 şahıs için işlep yapmışlar ve toplamda 211.846 Tl idari para cezası uygulandı.