Güncel
Giriş Tarihi : 01-02-2021 12:39   Güncelleme : 01-02-2021 12:39

ARZUHALCİ MİSİN, MÜNECCİM MİSİN, GAZETECİ Mİ? BİR KARAR VER...

TESTİ KIRILDIKTAN SONRA YOL GÖSTEREN ÇOK OLUR!!! Evet…İlçemizde 2002 tarihinden bu güne Hendek Şafak adlı süreli yayın çıkartıyoruz. “Söz uçar yazı kalır” demiş atalarımız. O nedenle gazeteci kisvesi ile kalemini kiraya verenler gazetecilikte olmazsa olmazın ARŞİV olduğunu iyi bilmeleri gerekir. O nedenle buradan ne yazarsam yazayım yine kelime cambazlığı, kelime kalabalıklığını marifet sayıp döktürmeye!!! Devam edecek.

ARZUHALCİ MİSİN, MÜNECCİM MİSİN, GAZETECİ Mİ? BİR KARAR VER...

Amma kazın ayağı öyle değil… Arşiv ortada…Yazılanlarda yazılmayanlarda…

BİZ HİZMET KURULUŞUYUZ İŞİMİZİ YAPARIZ

Yüksek fatura kesmişiz! Bunun bir diğer ifadesi toptancı bir bakış açısıyla  ( sen belediyeyi kazıkladın) a çıkıyor. Biz bir hizmet kuruluşuyuz. Kapımıza iş yaptırmaya gelenin  hangi partili olduğuna, hangi mezhepten olduğuna, hangi etnik kökenden olduğuna bakmayız. İşimizi yapar bedelini de alırız. Senin dediğin gibi eğer biz hakkımız olmayan, ticaret kuralları dışında faturamıza bir fazlalık eklediysek bunu ortaya koy.

FATURA HER ŞEY DEĞİLDİR

Gelsinler Vergi Uzmanları benim de Belediyenin de faturalarını incelesinler. Ayıbı olan utansın…Arzuhalci gazeteci şunu unutma. Fatura kesmek yapılan yanlışı kılıfına uydurmakla eş değer değildir. Hangi iş karşılığı hangi fatura kesilmiştir? Yapılan işin piyasa değeri nedir? Açıkcası toptancı bir anlayışla bir yere varılamaz, nitelik ve niceliklerine bakmak gerek…

GAZETECİLİK YAP ARZUHALCİLİK DEĞİL

Diğer bir konu Yeşilvadi mahallesinin taşınmazının satılıyor olması… Bizi provokatörlükle suçlamış. İnsan biraz utanır iftira atmaya. İddia eden iddiasını ispatlamakla mükelleftir.  Birilerine şirinlik yapayım derken çamura batmayacak, arzuhalciliğe soyunmayacaksın. Şu halde iddia ve ithamda bulunurken biraz daha düşüneceksin.

HALEP ORDAYSA ARŞIN BURADA…

Ben sabretmesini iyi bilirim. İhalenin Belediye Başkanının talimatı ile İPTAL edildiği söylemleri sosyal medya üzerinden paylaşılmakta. Başkana teşekkür eden edene… Kendi görüşleridir saygı duyarım. Amma benim yaptığım haber ve videonun KURGU olduğunu ileri sürenlere verilecek cevabım hazır bilesin..

BURASI MUZ CUMHURİYETİ DEĞİL

Burası muz Cumhuriyeti değil Türkiye Cumhuriyeti’dir. İhale kanunu açıktır. İhalenin hangi şartlarda iptal edilebileceği hangi şartlarda iptalin belediye başkanının görev ve sorumluluk  sınırları içerisinde olduğu açıktır. Kimse şirinlik adına  ALGI operasyonlarına girişmeye kalkmasın…

ELEŞTİRİYE AÇIK OLMAYANLAR YARIN MAHÇUP OLACAKLARINI UNUTMASINLAR

Hülasa, çiğ yemedim karnım ağrımıyor. Dost acı söyler ama doğruyu söyler.  Zararın neresinden dönülse kardır anlayışı istikametinde yapılan yanlışları kamuoyuna duyurmayı , bağcıyı dövmek olarak niteleyenler  önce aynaya bakmalılar.

Dün olduğu gibi bugünde , yarında yanlışları söylemeye devam edeceğiz.  Karnı ağrıyanlar belli…