Güncel
Giriş Tarihi : 30-01-2021 17:21   Güncelleme : 01-02-2021 11:38

HENDEK BELEDİYE BAŞKANI TURGUT BABAOĞLU: ZEMİN ETÜDÜ VE YAPI DENETİM VATANDAŞA YÜKTÜR!!!

GEREKÇE EVLERE ŞENLİK....Özellikle KIRSAL MAHALLELERİMİZDEKİ yerleşim alanı içerisinde bulunan bölgelerde, ŞEHİRDEKİ YAPI DENETİM,ZEMİN ETÜDÜ, gibi VATANDAŞIMIZA YÜK GETİRECEK kısıtlamaların burada aşabilmek adına!!!

HENDEK BELEDİYE BAŞKANI TURGUT BABAOĞLU: ZEMİN ETÜDÜ VE YAPI DENETİM VATANDAŞA YÜKTÜR!!!

BİNDİK BİR ALAMETE GİDİYORUZ KIYAMETE…

2021 YILI Ocak ayı meclis toplantısına başkanlık eden Turgut Babaoğlu, gündem maddelerinden 13 cü maddenin çok önemli olduğuna vurgu yaparak; “ İnşallah siz kabul ettikten sonra Büyükşehire göndereceğiz. Özellikle KIRSAL MAHALLELERİMİZDEKİ yerleşim alanı içerisinde bulunan bölgelerde, ŞEHİRDEKİ YAPI DENETİM,ZEMİN ETÜDÜ, gibi VATANDAŞIMIZA YÜK GETİRECEK kısıtlamaların burada aşabilmek adına!!! Yaptığımız bir çalışma. Sadece yerleşim alanı içerisinde olan yerler ile ilgili…

Hendek Belediye Başkanı önce bu soruya cevap vermelidir…

SORU 1: Nüfusu 5000’nin altında olan yerleşim birimlerinde depremde CAN KAYBI olmuyor mu?

BU ANLAYIŞLA  DEPREME KARŞI TEDBİR ALINACAĞINA, ALACAKLARINA SİZLER İNANIYOR MUSUNUZ?

Nüfusu 5000 nin altında olan köylerimizde yapılacak konut,iş yeri vs. gibi yapıların kanun gereği ve can emniyeti açısından ZEMİN ETÜDÜ, YAPI DENETİM uygulamalarını VATANDAŞA YÜK olarak gören Belediye Başkanının depreme bakış açısını gösteren en güzel ÖRNEK…

BU NE PERHİZ BU NE LAHANA TURŞUSU?

Bu bakış açısında olan yerel yönetim başkanının DEPREME BAKIŞ AÇISINI siz değerli okuyucularımızın görüşlerine sunuyoruz. Bu düşüncede olan Belediye başkanının DEPREM konusunda tedbirler alacağına, İNANIYOR MUSUNUZ, alacaklarını söyledikleri tedbirler sizlere inandırıcı geliyor mu?

OCAK AYI MECLİS GÜNDEMİ,NİN 13 CÜ MADDESİ:

3194 sayılı İmar Kanunun 8. Maddesinin ğ bendine istinaden Belediyemiz sınırları içerisinde nüfusu 5.000’nin altında olan mahalleler ile ilgili “kırsal yerleşim” niteliğinin görüşülmesi.