Güncel
Giriş Tarihi : 29-01-2021 18:07   Güncelleme : 30-01-2021 17:30

BİNA BEKLER DEPREM BEKLEMEZ…

31 Mart 2019 tarihinde yapılan seçimlerin ardından Hendek Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Turgut Babaoğlu o günden bu güne geçen süreç içerisinde hangi tedbirleri aldı. Açıklasalar da bizde cahil kalmasak…

BİNA BEKLER DEPREM BEKLEMEZ…

SÖYLEMDE EN ÖNDEYİZ EYLEMDE NEREDEYİZ?

Toplantıda konuşurken maşallah mangalda kül bırakmayan Hendek ilçemizin Şehrül Emini kendi ifadesi ile; “ Afetler değil tedbirsizlik zarar verir” diye konuşmuş. Bu sözünün altına imzamı atarım. Maşallah söyleme geldiğinde en öndeyiz, önleme geldiğimizde nerede olduğumuzu bilen var mı???

Kıssadan bir hisse: İlçe merkezinde TOPLANMA ALANI yeri var mı? Varsa yerini BİLEN var mı???

DANIŞMANLARI YETERLİ BİLGİ VERMİYORLAR MI?

 Belediye başkanı Babaoğlu; yaptığı konuşmasında tarihsel verilere de yer vermiş. İfadelerine bakacak olursak eksik ki ne eksik… Zira 1965 yılında yaşanan sel felaketi bir afet. O afet sonucu bugün 62 Evler mahallesi olarak anılan yer o tarihte kuruldu. Diğer bir husus ise depremler. 1943 ve 1999 depreminden dem vuran başkana ilçemizde 1967 tarihinde de yıkıcı deprem yaşandığını bilmeyen danışmanlar!!!

Son söz: İlçemizde HAKOM olmadan da tedbir alınamaz mı? İllede Hendek HAKOM binasının yapılmasını mı beklemek zorundayız?

BİNA BEKLER DEPREM BEKLEMEZ…