Asayiş
Giriş Tarihi : 29-01-2021 09:50   Güncelleme : 29-01-2021 12:32

İYİ DÜŞÜNÜLMÜŞ TRAFİK EYLEM PLANI!!!

Hendek Belediyesinin 2020 yılında başlattığı, o günden bu güne yapılan çalışmaların yap bozlarla, deneme yanılma yöntemi ile devam ediliyor olması, sürücülere saç baş yoldurmaya devam ediyor.

İYİ DÜŞÜNÜLMÜŞ TRAFİK EYLEM PLANI!!!

DURAK ÖNÜ PLASTİK DUBALARLA NEDEN KAPATILDI?

Bir bakıyorsunuz Büyükşehir yönetim ve sorumluluğunda olan cadde plastik dubalar dikilmek sureti ile daraltılarak trafik akışının aksamasına sebep oluyor.  Aynı cadde üzerinde Hendek Belediyesinin  Zeki Cömert Parkı önünde Adapazarı-Hendek arasında yolcu taşıyan otobüslerin yolcu indirme ve bindirmesinin yapılacağı, otobüslerin, kilitlenen Cumhuriyet alanından transit geçmesinin planlandığı eylem planı çerçevesinde trafik işaret ve levhalarının dikildiği ancak otobüslerin kullanmasına yönelik yolcu indirip bindirme durak alanı  aylardır plastik dubalarla kapatılmış durumda.

İYİ DÜŞÜNÜLMÜŞ TRFAİK EYLEM PLANI!!!

Durum böyle iken yaşananları anlamak ne mümkün?  Trafik Eylem Planının hizmete girmesi tek yöne çevrilen caddelerden gelen araçların Cumhuriyet alanına girişi 5 yerden yapılırken Cumhuriyet alanından çıkış noktalarının 3 olması Cumhuriyet alanının kilitlenmesine yol açıyor. Belediye başkanının ifadesi ile; “ iyi düşünülmüş acil trafik eylem planı!” trafiği rahatlatacak açıklaması ne yazık ki yaşananları teyit etmiyor. Düşünülerek yapıldığı iddia edilen bu plan ya birde düşünülmeden yapılmış olsaydı!!!