Siyaset
Giriş Tarihi : 27-01-2021 18:38   Güncelleme : 28-01-2021 08:30

HENDEK’DE AKŞENER RÜZGARI

MİLLET AÇ ANNELER ÇOCUĞUNA MAMA ALAMIYORLAR Yağan yağmura rağmen binlerce vatandaş Akşener’i bekledi. 16.00’de geleceği belirtilen Akşener yarım saat gecikmeli olarak ilçeye geldi. Seçim otobüsü kapısından vatabndaşlara seslenen ,(millet bizi çağırıyor) sloganıyla sahalara inen Akşener yaşadıkları karşısında büyük hayal kırıklığına uğradığını belirterek; “ böyle bir manzara ile karşılaşacağımı bana birisi söylese inanmaz, rüyada görsem hayra yormazdım ” dedi.

HENDEK’DE AKŞENER RÜZGARI

ELİNİN KÖRÜNÜ DİYORUM

Yol boyunca kdınların kendisini durdurarak; “ elektrik paramızı ödeyemiyoruz”, esnafların durdurduklarında özellikle kafeterya esnafının “açız” diye haykırdıklarını ifade eden Akşener; “  esnaflar işyerlerini siftahsız kapatıyorlar. Günlük kaznçları 20 lira 30 lira. Esnaf kirasını, stopajını ödeyemez halde. “ diye konuştu. Akşener, “ aslında bugün bana sorulacak soru şuydu: “ dün sayın Kılıçdaroğlu memurlar için militan dedi bugün sayın Erdoğan cevap verdi buna ne diyorsunuz? Elinin körünü diyorum” sözleri yağmur altında kendisini dinleyen vatandaşlarca alkışlandı.

ESNAFIN KREDİSİNİ 1 SENE ERTELE , FAİZ ALMA

 “Bizim derdimiz ne ülkede konuşulanlar ne? Diyen Akşener; “  hepinizin ayağına dolaştırılmak istenen yük yumaklarını ortadan kesip alacağız. Esnafın kredisini 1 sene ertele kardeşim. Faizini alma, hazine ödesin.

5’Lİ  MÜTEAHHİT ÇETESİNE 30 MİLYAR ÇİFTÇİYE 22 MİLYAR DESTEK

Beşli müteahhit çetesine  30 milyar lira destek koyuyorsun çiftçiye koyduğun hem de anayasal olarak bir hak olan para 22 milyar lira. Birine 30 milyar  diğerine 22 milyar lira. Bunun hesabını sormak üzere yollardayım.  Dedi.

UYGURLAR KAN AĞLIYOR

Uygur Türk’lerine zulüm yapıldığını ifade eden Akşener; “  Cumhur İttifakı unutabilir, Cumhur İttifakının çok müslümanım diyen, gezen patronu görmemezden gelebilir. Ben Türk’üm Türk Milliyetçisiyim diye gezen küçük ortağı görememzlikten gelebilir  ama hem Türk hem Müslüman Uygur Türkü kızlarımızın tecavüze uğramasını  reddediyoruz. Buna engel olmak adına elimizden geleni yapacağız” diye konuştu. Bu kızlarımızın kamplarda köle olarak çalıştırılmasına müsaade etmeyeceğiz.

SARAYDA İŞLER TIKIRINDA, MİLLET AÇ

Sarayda her iş tıkırında millet aç aç… Ama ülkede çocuığuna mama alamayan diyen anneye ne cevap vereceksin? Bunları sormaya devam edeceğiz” dedi.

HAKLARINIZI HELAL EDİN

Akşener; bugün burada yağmur altında benimle beraber oldunuz. Allah sizden razı olsun. Hakkınızı helal edin. Bütün ülkenin bu sorunlarını dile getirmeye devam edeceğim.” Diyerek konuşmasını sonlandırmasının ardından esnaf ziyaretine geçti.