Güncel
Giriş Tarihi : 24-01-2021 15:39   Güncelleme : 24-01-2021 16:40

ŞEHİT MÜDÜRÜMÜZ OKKAN KABRİ BAŞINDA TÖRENLE ANILDI

DUA’DA BULUŞTULAR Şehit Emniyet Müdürümüz Ali Gaffar Okkan, şehadete erişinin 20. Yılında kabri başında düzenlenen törenle anıldı.

ŞEHİT MÜDÜRÜMÜZ OKKAN KABRİ BAŞINDA TÖRENLE ANILDI

VALİ KALDIRIM KATILAMADI

Pandemi dolayısı ile kısıtlı olması beklenen törene çok sayıda katılımcının iştirak ettiği görülen törene, Sakarya valisi Çetin Oktay Kaldırım önceden belirlenen bir göreve istinaden Elazığ ilinde olması münasebeti ile katılamadı.

TÖREN SAYGI DURUŞU VE İSTİKLAL MARŞININ OKUNMASI İLE BAŞLADI

Saygı durşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan törende  Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır günün anlam ve önemine istinaden yaptığı konuşmasında; “ Şehit Emniyet Müdürümüz Ali Gaffar Okkan’ın şehadetinin 20. Yıl dönümünü idrak ettiğimiz bu günde hepinizi saygıyla selamlıyorum. Sayın Valimizin Elazığ’da düzenlenen  tören dolayısı ile katılmadı , şehidimizin ailesine ve katılımcılara selamlarını iletiyorum.” Dedi.

MİLLETİN GÖNLÜNDE TAHT KURDU

Kaymakam Acır; “ Aziz şehidimiz Ali Gaffar Okkan, 20 yıl geçmesine rağmen hala milletimizin kalbinde yaşamaya devam etmektedir. Çok önemli bir değeri kaybettik.  Halkın dertleri ile dertlenmiş,  sevinci ile sevinmiş, ve her zaman insanlara bir meşale gibi ışık vurmuştur. Meslek hayatı boyunca görevini başarıyla sürdürmüş, bu başarısını milletin gönlüne taht kurarak perçinlemiştir. Bir ülkenin tarihinde bu gibi devlet adamlarının yeri müstesnadır. Ali Gaffar Okkan aradan yüzyıllar geçse bile cesareti ile, sevgi dolu yüreği ile ve terör ile mücadelesi ile anılmaya devam edecektir.  Aziz şehidimiz ve onunla birlikte şehit olan polis memurlarımızı ve tüm şehitlerimizi  sevgi, saygı ve rahmetle anıyorum. “ diyerek sözlerini sonlandırdı.

KABİRE KARANFİLLER BIRAKTILAR

Şehidimizin anma törenine Sakarya protokolü ile birlikte ilçe protokolü, siyasi parti ve STK temsilcileri,  mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldılar. Konuşmaların ardından kabir önüne geçen heyet dua ve niyazda bulundu. Okunan duanın ardından katılımcılar kabire karanfiller bıraktılar.

NOT: Haberin vide gösterisini facebook üzerinden ahmet çileci ya da Hendek Şafak adresi üzerinden izleyebilirsiniz.