Güncel
Giriş Tarihi : 23-01-2021 13:46   Güncelleme : 24-01-2021 16:39

Yeşlivadi huzursuz, “ bunun hesabını seçimde soracağız!”

BELEDİYEYE ÖFKE DİNMİYOR 16 Ekim 2020 tarihinde Torba Yasa ile yürülüğe giren KIRSAL MAHALLE statüsü konusunda bilgi sahibi olmayan bazı mahalle muhtarları ve mahalle sakinleri, çıkan kanunu kamuoyuna duyurarak muhtarlar ve mahalle sakinlerini konudan haberdar eden Hendek Şafak gazetesinin haberi ses getirdi.

Yeşlivadi huzursuz, “ bunun hesabını seçimde soracağız!”

Mahalle sakinleri öfkleli, kırgın ve kızgın. BİZ BUNU HAKETTİK!!!

Haberin ardından gazetemizi arayarak şikayetlerini anlatan eski adı Karaçökek, yeni adı Yeşilvadi olan mahallemizin muhtar ve sakinleri kanunla ilgili mikrofonlarımıza ilginç şeyler anlattılar.

BİZE SÖYLENEN BAŞKA SATIŞA ÇIKARILAN YER BAŞKA!!!

Mahalle muhtarı, satışa sunulan yerler hakkında kendisine verilen yazılı ve sözlü beyanlarda farklı bir yerin ( 1.405 m2) satışının kararının alındığını ancak taşımalı eğitimin olduğu ve merkez mahalle olarak görülen Yeşilvadi mahallesi ilköğretim okulunun hemen bitişiğinde bulunan  ve mahalle gençlerinin futbol ve spor alanı olarak kullandığı yeşil alanın, ( yaklaşık 4.780 m2) yerin Pazartesi satış listesinde gördüğünü bu durum karşısında şaşkınlığını gizleyemediğini ifade etti.

ÖZCAN BİR KONUŞTU PİR KONUŞTU: BAŞKANIMIZ BENİ İYİ DİNLESİN!!!

Öfkeli, kırgın ve kızgın mahalle sakinlerinden Erol Özcan;  “ başkanımız bizi iyi dinlesin” diyerek mahalle sakinleri adına yaptığı konuşmasında; “ Köyümüzdeki bize ait olan arazilerin belediye başkanımız tarafında ihaleye çıkartılarak satışlarının yapılacağını öğrendik. Hatta Pazartesi yapılacak olan ihalede yer alan bu yerin ihalesine mahallemizden de alacaklı olarak girenler varmış. Burada köyün sakinleri olarak toplandık. Okulumuzun bitişiğinde yer alan bu arazinin satışını durdurmak istiyoruz. Yeşilvadi sakinleri uzun seneler AK Partiye oy verdi. Ama bu dönem Turgut Babaoğlu’nu sevdi ve tercihini ondan yana kullandı. Seçimlerin sonrasında biz beleidye başkanımızı çiçeklerle karşıladık. Sen bizim yeni başkanımızsın dedik. Karşılığını göremedik.

BİZLER BUNU MU HAKETTİK?

Yeşilvadi mahallemizde hizmet olarak göremedik. Yol olarak göremedik. Okula hizmette göremedik. Şimdi  mahallemize ait olan arazilerimizi satışa çıkardı. Bizim ona verdiğimiz sevgi ve saygının karşılığı bu mudur? “ sorusunu yöneltti.

Konuşmasını sürdüren mahalle sakini Özcan; “ biz bunu mu hak ettik? Yeşlivadi mahallemiz 300 haneli, 550 seçmenli bir mahalle. “ diyerek belediye başkanı Turgut Babaoğlu’na tavsiyede bulundu.

MAHALLEMİZİ ZİYARET ET YOLUMUZU BİR DE SEN GÖR

Özcan; “ belediye başkanımız belediyeden çıksın bir Yeşilvadi mahallemizi ziyaret etsin. Geldiği yolu bir etüd etsin bakalım gördüğü yol diğer mahallelerde var mı? 3 yaşındaki torunum diyor ki (dede yavaş git) dediğinde, diyorumki kızım yavaş gidiyorum. ( Dede bu araba niye bu kadar sallanıyor) diyor. Diyorum ki kızım yol bozuk. Bu yolu bir tek Yeşilvadi kullanmıyor. Cıp Cıp ( Yeşliköy), Harmantepe, Kalayık, bir kısmını da Bıçkı ( Yeşilyayla) köyü kullanıyorlar. “ diyerek başkana teşekkür ettiğini ifade etti.

SANA OY VERDİRMEK İÇİN ÇOK ARKADAŞIMI İKNA ETTİM KARŞILIĞI BU MU OLACAKTI?

Özcan; “ Turgut Babaoğlu gerçekten sana teşekkür ediyorum!!! Sana oy verdirmek için bir çok arkadaşımızı ikna ettim. Benin videolarımı  sen seyretmişsindir. Neler söylediğimi de biliyorsun. Seni överek, seni metederek, seni başkan yapacağımızı söyledik. Evet  seni başkan yaptık. Ama karşılığı bu mu olacaktı? Başkanım ben sana oy verdikten sonra senin makamına gelip ; “ başkanım ben sana oy verdim aracımla evime gidemiyorum. Aracımı geldim sana bıraktım, doğru mu? Kayıtlarda hepsi mevcut. Dilekçelerde var, bu konu Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce’de de var.” Bilgisini paylaştı.

VATANDAŞ OLARAK SENDEN DERTLİYİZ, İNŞALLAH ADAY OLURSUN SEÇİMİN HESABINI SORACAĞIZ

 Vatandaş olarak kendisinden dertli olduklarını ifade eden Özcan; “ senden hizmet alamadık. Sana verdiğimiz desteğin onda birini göremedik. Önümüzde yine seçim var. Sen inşallah yine aday olursun. İnşallah bizler yine o günleri görürürz. Sağ olan görecektir. Biz geçmiş seçimin hesabını soracağız. Kusura bakma vatandaş olarak bizler dertliyiz. Senden rica ediyoruz. Burada okulumuzun bahçesi var. Yarın mahalle sakinleri olarak okulumuzu yenileyeceğiz. Yeni okul yapmayı düşünüyoruz. Ama sen bu arazileri satarak bizim elimizi kolumuzu bağlamak mı istiyorsun?

AMACIMIZ ARAZİLERİMİZİ TEKRAR MAHALLEMİZE KAZANDIRMAK

Başkanım biz okulumuzu nasıl yenileyeceğiz, nasıl genişleteceğiz? Mahalle sakinleri olarak aynı görüşteyiz. Biz Pazartesi günü nasip olursa mahalle sakinleri olarak ihale salonunda olacağız. Bizim amacımız kavga çıkarmak huzursuzluk yapmak değil. Bizim amacımız Yeşilvadi mahallemize ait olan arazilerimizin tekrar Yeşlivadi’ya kazandırılmasıdır. “ diyerek mahallesi adına ortak açıklamayı dillendirdi.