Güncel
Giriş Tarihi : 21-01-2021 15:05   Güncelleme : 21-01-2021 17:37

Hani borcundan dolayı elektrik kesilmeyecekti?

Bakan Dönmez’den elektrik ve doğalgaz faturası açıklaması! Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Vatandaşlarımızın evde kaldıkları süre boyunca elektrik ve doğal gaz hizmetleri Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla kesintisiz ve güvenli bir şekilde devam edecek" dedi.

Hani borcundan dolayı elektrik kesilmeyecekti?

BU SAATTEN SONRA YAŞANAN GELİŞMEYİ KAMUOYUNA DUYURMAK FARZ OLDU

OLAYIN ÖZETİ: Yaklaşık 3 gün önce ilçe başkanımızla birlikte sobanın etrafına dizilmiş yağan kar sonrasında yaşananları enine boyuna tartışıyorduk.

BELEDİYEMİZ MÜSAADE ETMEZ

Tam bu sırada, büromuza bir bayan gelir,elinde elektrik faturası, ödenmediği takdirde kesileceğinin söylendiğini ifade etmişti.  Bizde kendisine ( ilçemiz belediyesi sosyal bir belediye. Hiçbir vatandaşımızın mağduriyet yaşamasına müsaade etmez! Lütfen belediyemize gidiniz) dediğimizde mağdur vatandaşın yarasına tuz basmış olacağız ki,  bayan belediyeye gittiğini, buraya oradan geldiğini belirterek,  ismi bizde mahfuz belediye başkan yardımcısı ile görüştüğünü, eşinin cezaevinde olduğunu, pandemi dolayısı ile işten çıkartıldığını, bundan dolayı elektirik borcunu ödeyemediğini ve kesileceğini” söylediğinde başkan yardımcısının; “ bu işe biz müdahil değiliz, bu konuda elimizden bir şey gelmez” diyerek kapının gösterildiğini ifade etmişti.

Oysa belediye başkan yardımcısı, mağduriyet yaşayan bayan kardeşimizi Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma Vakfı’na yönlendirebilirdi, çok mu zor???

Bizde kendisine yaşanan pandemi dolayısı ile Enerji Bakanı tarafından yapılan açıklamaya göre bu süreçde elektrik faturalarından dolayı enerjinin kesilmeyeceğini, enerji kesimine 1 Temmuz 2021 tarihi itibarı ile normalşeme sürecinin başlayacağını, enerji kesimlerinin bu tarihten sonra  başlanacağını, buna rağmen elektrik kesme ekiplerince enerjinizin kesilmesi durumunda bizi mutlaka bilgilendirmesini istemiştik.  

Mağdur bayan bugün;  o günkü konuşmamızı dinleyen ismi bizde mahfuz ilçe başkanı telefonunu vererek;  yaşanabilecek olumsuzluk karşısında “ Kesim gerçekleşecek olursa beni arayabilirsiniz size yardımcı olurum”  sözüne istinaden kendisinin arandığını ve mağdur bayanın elektrik faturasını ödediğini belirtti.

Yaşananlar bu , söylenenler başka…Başka söze ne hacet???

 

BAKAN NE DİYOR TEK NE YAPIYOR???

Attığımız bu adımlar sayesinde elektrik arzı aksamadan sürecek.

Bu süreçte, enerji alanında birçok tedbir aldıklarını, almaya da devam ettiklerini belirten Bakan Dönmez, bu kapsamda hafta başından itibaren elektrik ve doğal gaz sektörüyle, bugün de madencilik sektörü, sivil toplum kuruluşları ve sendika temsilcileriyle video konferanslar gerçekleştirdiklerini anımsattı.

“ELEKTRİK VE DOĞAL GAZ HİZMETLERİ KESİNTİSİZ SÜRECEK”

“Vatandaşlarımızın evde kaldıkları süre boyunca elektrik ve doğal gaz hizmetleri Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla kesintisiz ve güvenli bir şekilde devam edecek” diyen Bakan Dönmez, bunu sağlamak amacıyla bu hafta başında önce elektrik sektörünün temsilcileriyle çalışmaları değerlendirdiklerini kaydetti.

Gerek Enerji bakanı gerekse EPDDK başkanı yaptığı açıklamalarla vatandaşların yüreğine su serperlerken ilçemizde yaşanan olay; “ bakanın dahi sözü dinlenmiyor”  olarak kamuoyunda dillendirilmeye başlandı.