Güncel
Giriş Tarihi : 18-01-2021 14:50   Güncelleme : 21-01-2021 08:47

İŞTEN ATILAN İŞÇİYE SAHİP ÇIKTI

Hendek DEVA Partisi İlçe Başkanı Fatih Güdü sosyal medya hesabı üzerinden Hendek Belediyesinden, ((SİYASET YAPIYOR!) iddiası ile işinden atılan Belediye işçisi Elvan Dedecan'a şu sözlerle sahip çıktı. Belediyemizce işten çıkartılan personel ile ilgili değerlendirmedir. Sayın başkanımız belediye meclis toplantısında yaptığı açıklamada belediyelerin siyaset yapma yeri olmadığını ve siyaset yapmak isteyen kişilerin istediği mecrada siyaset yapabileceğini belirtmiştir.

İŞTEN ATILAN İŞÇİYE SAHİP ÇIKTI

WHATSAAP SOSYAL MEDYA SAYFASI DEĞİLDİR

Bununla birlikte gördüğüm ve öğrendiğim kadarı ile ilgili personelin yapmış olduğu açıklama herhangi bir sosyal medya mecrasın da yapılmamış olup WhatsApp üzerinden yapmış olduğu bir yazışmadır.

İDDİANIN ALTI BOŞ

Bununla beraber yine belirtildiği üzere yaptığı işten sorumlu olup kendisine verilen işi yapmadığına dair hiç bir ifade bulunmamaktadır. Yani hangi siyasi düşüncede olursa olsun verilen işi yapmakla yükümlüdür denmekte fakat işten çıkarılan vatandaşımızın verilen işi yapmadığına veya eksik yaptığına dair hiç bir açıklama bulunmamaktadır.

AYNI HASSASİYET BELEDİYEDE ÇALIŞAN CUMHUR İTTİFAKINA MENSUP VATANDAŞLAR İÇİNDE GEÇERLİ Mİ?

Belediye siyaset yapma yeri değildir denmiş lakin ilgili arkadaşımız tamamen siyasi nedenlerle işten çıkarılmıştır. Keza merak ettiğim bir diğer konu ise belediye çalışanları tarafından aynı hassasiyet cumhur ittifakı lehine yapılan paylaşımlar ile alakalı da aynı tepki verilecekmidir? Eğer verilmeyecek ise yapılan " belediye siyaset yapma yeri değildir" açıklaması " belediye bizim işimize gelmeyen siyaseti yapma yeri değildir" şeklinde düzeltilmelidir. Saygılarımla