Güncel
Giriş Tarihi : 06-01-2021 19:29   Güncelleme : 07-01-2021 16:35

2020 NİN EN CAVCAVLI PROJESİ TOPLU KONUT UNUTULDU!!!

NERESİNDEN TUTSAN ELDE KALIYOR Maşallah, Başkanın önüne bu raporu kim sundu ise on kere yüz kere tebrikler!!! Çok şeyler başarılmış. Ama nedense SEÇİM BEYANNAMESİNDE halka verilen vaatlerden, başlanan ya da biten bir tek proje yok…Yapılanlar seçim beyannamesinde yer almayan hizmetler.

2020 NİN EN CAVCAVLI PROJESİ TOPLU KONUT UNUTULDU!!!

2020 YILI FAALİYET RAPORUNDA TOPLU KONUT NEDEN YOK?

Bir kere Belediye Başkan adayları, seçim meydanlarına çıktıklarında şehrin en önemli en ivedilikli sorunlarını dile getirildiği ve çözüm yollarının gösterildiği hizmetleri seçim beyannamelerine koyarlar. Sizin seçim beyannamenizinde öyle olduğunu sanmıştık. Yaşadıklarımız gösteriyor ki sanırım beyannamede  yapılması sözü verilen hizmetler öncelikli sorunlar değilmiş!!!

TOPLU KONUP PROJESİNDEN TIK YOK

Başkan yılın hizmetlerini bir bir anlattı amma ANLATMADIĞI, ANLATAMADIĞI bir konu var ki evlere şenlik…

13 Ocak 2020 tarihinde gündeme aldığı, çalışmalara başlatıldığının haberleştirildiği ve nihayet pandemi sürecinin başladığı günlerde bir akşam üstü sosyal medayadan vira bismillah diyerek TOPLU KONUT HAMLESİNE BAŞLIYORUZ  duyurusu hala hafızalarımızda…Başkan nedense bu toplu konut hamlesini 2020 hizmetlerinden saymadı, sayamadı, ya da danışmanları onu aldattılar…

FAİZLİ ÖNGÖRÜ!

Üçüncü gündem maddesinde belediyeden emekli olacak kişilerin tazminatlarının ödenmesi için belediye başkanına iller bankasından borçlanma yetkisi maddesi….

Oy birliği ile geçti.  Meclis başkanının ifade ile; “ biz bu maddeyi gündeme alırken belediyemizden emekli olacağını bildiğimiz kimse yoktu. Dün 1 arkadaşımız emeklilik için müracaatta bulundu. Diğerlerinin de emekli olma ihtimalini düşünerek , çalışanlarımızı mağdur etmeyelim düşüncesi ile elimizde hazır para olsun anlayışı ile gündeme koyduk. “

BORÇLAR FAİZLE ALINIYOR BEDAVA DEĞİL!!!

Madde OY BİRLİĞİ ile kabul edildi.  İller bankasından kaç lira borçlanılacak? Kasamda dursun anlayışı ile bu yetkiyi verenler ,  kaç tl borçlanacağı bilgisi açık olan, çekilen bu kredinin faizinin doğmamış yetimin hakkı olduğunu hiç düşünmezler mi?

HAYVAN BARINAĞI İÇİN HAZİNEDEN 17 DÖNÜM YER TALEBİ!

Hendek Belediyesi köyden mahalle satatüsüne geçmesi nedeni ile mülkiyerti Hendek Beleidyesi’ne geçen yerleri sattı, satıyor, satmaya da devam edecek. Elimizde binlerce dönüm arazi varken hazineden arsa dilenmek niye?

TARIMSAL HİZMET MÜDÜRLÜĞÜ!!!

Başkanın ifadesi ile , “ Sakarya genelinde sadece bizim bünyemizde var, çok başarılı işlerede imza attı!” sözü ortada duruyor. Hangi başarılı proje var, keşke açıklasaydı da bizlerde cahil kalmasaydık…

Daha yakın zaman önce Patates ve Barbunya ekiminde yaşananlar hafızalarımızda. Ne demişti başkan? “ Ben Patates’ten anlamam, bana üç günde çürür dediler!!!” Madenki bümyede bir tarım müdürlüğü var. Neden müdürlüğünden bu konuda bir brifing alma gereği duymamış, kulaktan dolma sözlere itibar ederek projeyi siyasi bir şova dönüştürdünüz ama umduğunuzu bulamadınız. Bumu çokça met  ettiğiniz tarım müdürlüğü???

BİR DEDİĞİ DİĞERİNİ TUTMADI

Çamlıca ve Yeşilyurt bölgelerindeki FAY HATTI, ZEMİN ETÜDÜ,İMAR UYGULAMASI  vs. Yani bu iki beldemizin imar çalışması ile ilgili getirdiği külfet yaklaşık 1,5-2 MİLYOIN TL olarak ifade ederken Cumhur İttifakı üyesinin konuyu detaylandırarak anlatması ve sorunun çözülmesi yönünde talebi karşısında söz alan başkan Babaoğlu; “ bu konuda bir firma ile aşağı yukarı bu çalışmayı 300 bin TL’ye yaptırmak için anlaşmak üzereyiz. Görüşmelerimiz neredeyse bitti.” İfadesindeki çelişkiler oldukça dikkat çekici gelmiyor mu?