Güncel
Giriş Tarihi : 06-01-2021 17:48   Güncelleme : 07-01-2021 09:59

İYİKİ VARSIN CUMHUR İTTİFAKI!

Hendek Belediyesi olağan 2021 yılı Ocak ayı meclis toplantısı belediye başkanının başkanlığında 1 eksikle, 13 gündem maddesi ile toplandı.

İYİKİ VARSIN CUMHUR İTTİFAKI!

KÜTÜPHANE İSTİYORUZ

Belediye Başkanı her zamankinin aksine bu kez meclis açılışını masadan değil kürsüden yaptı. Başkan, geçmiş 2020 yılı belediye faalieyetleri ile meclisi bilgilendirdi. Can kulağı ile dinleyen Cumhur İttifakının büyük ortağının meclis sözcüsüde yapılan bu icraatlere “ sizi tebrik ediyorum çok güzel hizmetlere imza attınız, bizde size destek veriyoruz ve bundan sonra da destek vermeye devam edeceğiz” diyerek tebrik etmesinin ardından ilçede kütüphane eksiği olduğuna dikkat çekerek yapılması talebinde bulundu.

Babaoğlu’ndan satır başları:

Yeni yılın ilk meclis toplantısında paylaşımlarda bulunan Belediye başkanı;

“2019 yılı Nisan ayından bu yana bize güvenen ve inanan hemşehrilerimize en iyi hizmeti vermek adına dur durak bilmeden çalışıyoruz. ADİL, ADALETLİ  ve ŞEFFAF bir şekilde kaynakları etkin ve yerinde kullanarak enerjimizi boşa harcamadan yeni umut ve hedeflerle geleceğe güvenle bakıyoruz.” Diyerek hizmetlerini açıkladı.

  • Kazimiye köprüsü
  • Zeki Cömert Parkı
  • Uludere Parkı
  • Mezbahane ve Yeşilyurt İş Merkezi hizmete sokuldu.
  • 2020’de başlanılan Ulaşım Eylem Planı, afet koordinasyon merkezi ve Alparslan Türkeş Parkı çalışmaları aralıksız devam ediyor.
  • Valilik öncülüğünde Psikososyal Destek ve Nitelikli İstihdam Merkezi projelerinin imzaları atıldı.
  • Tüm sportif faaliyetlerin bir arada yapılabileceği Süleyman Seba Spor Kompleksini Hendek’e kazandıracak olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Artık onaylanan bu projeye tam destek veren Gençlik ve Spor Bakanımıza, Sakarya Valimize, MHP Gurup Başkan Vekili Muhammet Levent Bülbül ve ilgili kurumların yöneticilerine huzurlarınızda teşekkür ediyorum” dedi.

Açıklamasına devam eden Belediye Başkanı; “ projelerimizin yanı sıra güçlendirilmiş iş makinesi ve araç parkımızla  Hendek’in 91 mahallesinde alt yapıdan üst yapıya yoğun hizmet seferberliğimiz devam ediyor.

KENDİ KENDİNE YETEN BELEDİYEYİZ

Türkiye Belediyeler Birliği’nden alınan çöp kamyonunun ardından ağaç dal budama ile 1 paletli eksvatörü Hendek’imize kazandırdık. Bununla birlikte 1 adet Forklift ve 1 eksvatör daha alacağız. Şantiyelerimizi bu makinalar ile güçlü bir hale getirirken 3 türde malzeme üretimi yapan Taş Kırma ve Eleme Tesisinde artık 5 ayrı türde malzeme üretimine geçtik. Kendi kendine yeten belediyeler arasında sayılı belediyelerden birisi olduk.” Diyen Belediye başkanı mahalle ve sokaklarda asfalt, kilitli parke,yağmur suyu ve tarla yolları, açık ve kapalı menfez  çalışmalarının devam ettiğini belirterek konuşmasını rakamlarla süsledi.

YAPILANLAR ÇOK SEÇİM BEYANNAMESİNDE HİÇ BİRİ YOK!!!

Başkan, Koronavirüs dolayısı ile hiçbir vatandaşı mağdur etmediklerini vurgulayarak,  “ sosyal belediyecilik anlayışı gereği tesislerde üretilen sıcak aşları, gıda kolisi ve hijyen setleri dağıttık, 350 aileye de kıyafet yardımları yapıldı. 824 aileyede evde temizlik hizmeti verildi. Sosyal faaliyetler kapsamında  684 aileye ’hoş geldin bebek’ çantası hediye edildi. Engelli vatandaşların yanında olduklarını ifade eden Başkan, engellilere yönelik hasta yatağı dağıtımı, tekerlekli sandalye, hasta bezi, akülü araç, yürüteç ve koltuk değneği dağıttıklarını, 999 vatandaşa da hasta nakil hizmeti verildiğinin altını çizdi. Belediye olarak internet üzerinden  e-imar uygulamasına geçildiğini söyledi.

Başkan, hayvanseverlerle çalışmalar yaptıklarını söyleyerek; “ yoğun çalışma içerisindeyiz. Hayvan barınağımızın şartları sürekli iyileşiyor, 700’e yakın can dostumuza ev sahibi yapıyoruz” dedi.

HAYVAN BARINAĞI İÇİN HAZİNEDEN 17 DÖNÜM YER TALEBİNDE BULUNDUK

Hayvan barınağının yetersiz olduğuna dikkat çeken başkan, 17 dönüm arazi için Hazine ve Orman Bakanlığından talepte bulunduklarını ve talebin kabul edildiğini, yapacakları çalışmaların dünya çapında ses getireceğini belirtti.

Bunlarla yetinilmediğini iddia eden Başkan ihtiyaç sahiplerine su ve kira yardımları  ve sosyal destekte bulunduklarını hemşehrilerimizin yanında olmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

CUMHUR İTTİFAKINA ÖVGÜLER DÜZDÜ

Konuşmasında Cumhur İttifakını öne çıkartarak destek vurgusu yapan Belediye Başkanı; “ büyük türk milletinin geleceğini karartmak isteyenlerin ülkemize ve Cumhur İttifakına olan düşmanlığı asla amacına ulaşamayacaktır. Her zaman Cumhurbaşkanımız ve genel başkanımızın emrindeyiz.” Diyerek yeni yılda temel atma ve şahlanış yaşanacağının da müjdesini veren başkan, meclisin 2023’e doğru var gücüyle çalışacağını vurgulayarak, “modern şehircilik anlayışı ile çevreye duyarlı, geleceği planlayan, doğasıyla ön planda olan eğitim ve sanayi kenti Hendek’de tamamlanan her eser ve yapılan her hizmet şehrimizin geleceğine vurulan altın bir mühür olacaktır.Çok şükür ki Hendek’liler bize biz de Hendek’e güveniyoruz.” Diyerek meclis oturumunu açtı.