Güncel
Giriş Tarihi : 06-01-2021 11:40   Güncelleme : 07-01-2021 10:00

TRAFİKÇİ GÖZÜYLE TRAFİK EYLEM PLANI...

Yıllardır Ali İnci’nin belediye başkanlığı sürecinde İnci’nin hata yapmasını bekleyerek siyasi pirim kazanma hevesine düşen siyasiler hala ders almamış olmalılar ki yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen seslerini çıkarmıyorlar… Siyasilerimize soruyoruz: “ SİZ HENDEK’DE YAŞAMIYOR MUSUNUZ?” bu sessizlik niye?

TRAFİKÇİ GÖZÜYLE TRAFİK EYLEM PLANI...

Emekli Trafik Polisi Murat Bapir, yaptığımız haberin altına şu yorumu düştü:

 

Murat Bapir

 

YOLLARIN DARALTILMASI HİÇ UYGUN DEĞİL

 

Ahmet iyi bir konu açmışsın bende acizane fikrimi sunmak istiyorum. Yapılan çalışmaları takdir ediyorum ilçemiz açısından güzel bir gelişme ve görsellik taşıyor ancak yapılan yolçalışmaları çok uygunsuz ve yol daraltılmasi hiç uygun değil…

PROJE TEKRARDAN GÖZDEN GEÇİRİLMELİDİR

 Hangi statüye ve trafık imar şekli neye göre yapılıyor , ilçe nüfusu artıyor trafik araç sayı artıyor ilçemiz hala 50 yıl önceki gibi…Şu an yol çalışmalarında genişletileceğine daraltılıyor, bu yapımın alt çalışması yapıldımı hayır, yapılmış olsa bu yol daraltılması yapılmazdı. Yazık, bir an önce yolların tekrar gözden geçirilerek büyütülmesi gerek.

YANLIŞ ÖRNEK ALINMAMALI DERS ÇIKARILMALI

Bu tür benzer  çalışmayı yıllar önce eski hastane durağından başlayıp Remzi efendi cd.yapıldı, yani daraltıldı ama sonra tekrar genişletildi.

Demek istediğim pazar yerinden çarşı merkezine giden yol çalışması aşırı daraltılmış sakıncalı…

 Trafik Yönetmeliğine göre yol 7 metreden dar olamaz .

Çok daraltılmış ayrıca ilçemiz karlı memleket, yollarımız buz yapıyor.Kaygan zemin oluşturuyor jandarma arkasındaki yol tepe, burada sürekli kayma yaşanır şu durumda yol daralınca düşünün trafiğin halini…

TRAFİK KEŞMEKEŞE DÖNDÜ

 Bu hafta pazar civarına baktım keşmekeş, trafik alt üst… Yoldan gitmek mesele. Bir an önce bitmeden kaldırımlar geri çekilip yol genişliğine önem verilmesi gerekir.

 Bir basın olarak konuyu değerlendirmeni rica ederim. İlgililere duyurulur.

Şu orta refujun genişliğine bak. Trafik rahtlatılacağına aksine yol daraltılmış saçmalık