Güncel
Giriş Tarihi : 04-01-2021 09:22   Güncelleme : 04-01-2021 11:29

YA BİRDE PLANSIZ PROGRAMSIZ OLSAYDI???

SAHİPSİZ VATANIN BATMASI HAK’TIR, SEN SAHİP OLURSAN BU VATAN BATMAYACAKTIR… İlçemiz genelinde Hendek Belediyesi tarafından başlatılan ACİL TRAFİK EYLEM PLANI! İlçemiz trafik akışını daha da içinden çıkılmaz bir hale getirdi. Sürücüler saç baş yoluyor…

YA BİRDE PLANSIZ PROGRAMSIZ OLSAYDI???

Daha ilk başladığında yapılan yanlışlıklara vurgu yapmış uyarılarda bulunmuştuk. Kimse tınlamadı ama gelinen nokta ortada…

Vergi dairesinin arkasından geçen yolu bilmeyenimiz yoktur. Burada tam virajda yaklaşık 30 yıllık bir çınar ağacı bir sokağa çıkma yasağı gününde yok edildi. Neden kesildi diye sorduk yetkililerden tık yok.

Daha sonra yandaş gazeteci bilgi aldığını kesilen ağaç yerine yine bir ağaç dikileceğini söyledi. Tekrar soruyoruz. Madem dikilecekti niçin kesildi???

Haberlerimizin ardından Hendek Belediyesi resmi internet sayfasında bir haber çıktı. Haberin meti aynen şöyle diyor:

YOLLARA ÇEKİ DÜZEN GELİYORMUŞ!

Babaoğlu ilk olarak Başpınar mahallesinde Ulaşım Eylem Planı kapsamında yapılan yaya ve araç yolu düzenleme çalışmalarını inceledi.

-Ekiplerden bilgi alarak çalışmanın hızlı şekilde tamamlanması talimatını veren Babaoğlu, “Cumhur Yüzlü Caddesi, 1143 numaralı sokak ve Şehit Teğmen Gökhan Yaşartürk Caddesini kapsayan 650 metre uzunluğundaki bu güzergahta yağmur suyu hatları güçlendirildi.

-Trafik akışının daha uygun sorunsuz hale geleceği bu yolda, kilitli parke ve bordür çalışmalarıyla birlikte, 195 araçlık cep otopark yapılacak.

-Ardından sıcak asfalt serimi yapılacak ve kavşak noktaları ağaçlandırılacak.

-“Burada yapılan çalışma işin uzmanları tarafından uygun bulunan, yoğun detaylarla geniş çaplı düşünülerek başlandı. Mühendislerimizin tabiri ile yollar daralmıyor, her geçen gün keşmekeşe dönen yollara çeki düzen veriliyor” ifadelerine yer verdi.

Acil Trafik eylem Planının işin uzmanları tarafından yazılıp çizildiği, yoğun detaylarla geniş çaplı düşünülerek yapımının devam ettiği ifade edildi. Hatta bununla kalınmadı yolların daraltılmadığı aksine yollara çeki düzen verildiği bilgisi paylaşıldı.

HENDEK DENEME TAHTASI MI???

Bu sorular yanıt bekliyor…

-Planlı programlı yapılan bir işte yap boz olur mu?

-Hendek deneme tahtası değil, deneme yanılma ile plan oluşturulur mu?

-Bu eylem planını yaptığı iddia edilen konunun uzmanları kimlerden oluşuyor?

Bahse konu olan alanda PLANLI!  bir göbek yapıldı ise bu göbek çalışması iki gün sonra tekrardan neden sökülüp yaklaşık 70 cm daraltıldı?

-Çalışmalarda gözlemlediğimiz bir diğer ayrıntıda ekonomik ömürlerini tamamlamamış olan geniş kaldırımların daraltılarak oto parklara dönüştürüldüğünü gördük. Planlı programlı olduğu en yetkili ağız tarafından ifade edilen çalışmalarda otopark alanlarının ölçüleri belli olduğuna göre kaldırımlar topyekün niçin söküldü?

-Çalışma plan ve programına göre söküm olsa hem iş gücünden hem malzemeden hem de zamandan hemde ekonomik kazanım sağlanılamazmıydı?

NOT: Kavşaktaki yap boz çalışmalarının videosunu Facebook üzerinden ahmet çileci ya da Hendek Şafak adresinden izleyebilirsiniz.