Güncel
Giriş Tarihi : 25-12-2020 17:05   Güncelleme : 28-12-2020 11:54

Vatandaş kendisini düşünmüyorsa polis ne yapsın?

SALGINA DAVETİYE! İlçemiz Muammer Sencer caddesi üzerinde bulunan PTT binası önünde oluşan kuyruk oldukça dikkat çekici. Vatandaşlar iç içe sosyal mesafe hak getire…

Vatandaş kendisini düşünmüyorsa polis ne yapsın?

Büroda oturduğumuda bir okuyucumuzdan gelen telefon ihbarı ile bahse konu olan yere PTT önüne gittiğimizde iddia edildiği gibi kuyrukla karşılaştık. Yaşlısı genci, hatta emzikli çocukların bebek arabalarında bulunduğu anneler, gençler, kadınlar kızlar…

İŞLEM HACMİ ÇOK  ZAMAN DAR…YA BİRDE PERSONEL EKSİKLİĞİ VARSA?

Pandemi başlangıcında yetkililerin  sosyal mesafe kuralları çerçevesinde yerlere çizdikleri uyarı işaretlerine rağmen millet üst üste PTT kapısına yığılmış vaziyette. PTT yetkililerine sorduğumuzda kuyruğun nedeninin  gelen vatandaşların, Kargo, HES kodu  ve E Devlet şifresi başta olmak üzere rutin PTT işlemleri olduğunu ifade ettiler.

4 GİŞEDE BİR GÖREVLİ!

İlçemiz postanesinde normalde 4 gişe mevcut olmasına rağmen açık olan veznenin 1 kişiden ibaret olduğunu gözlemledik. Yetkili kişi diğer personellerin diğer birimler ile  dönüşümlü olarak çalıştıklarını, kuyrukların oluşmasında pandemi tedbirleri istikametinde mesai saatlerinin kısaltılmış olmasının da önemli yer tuttuğunu belirttiler.

2. OSB’DEKİ  PTT BÜROSU NEDEN KAPATILDI?

İlçe merkezinde tüm bunlar yaşanırken daha önceki PTT yetkililerinde ilçemiz Kargalıhanbaba mahallesinde 2. OSB’müdürlüğüncde açılan PTT bürosunun da yaklaşık 14-15 gün önce kapatıldığını öğrendik. Şimdi onlarca fabrikanın bulunduğu ve bu fabrikalarda on binlerce vatandaşımızın çalıştığı ve buradaki sanayi tesislerinin PTT kargosu ile çalıştıklarını gözönüne aldığımızda ilçemiz merkez postanesindeki yoğunluğun neden kaynaklandığı kendiliğinden ortaya çıkıyor.