Güncel
Giriş Tarihi : 25-12-2020 12:12   Güncelleme : 26-12-2020 14:32

UMUMİ WC’Sİ OLMAYAN HAYVAN PAZARI BİR YANDA, AYNI DERTTEN MUZDARİP PARK DİĞER YANDA!!!

ANLAŞILAN ODUR Kİ VERECEK CEVABI OLMAYANLAR SORUNU SORUN OLARAK GÖRMÜYORLAR İlçemizin acil ihtiyacı olan konuları bir gazeteci olarak bizlerin, topluma önderlik eden siyasi parti temsilcilerinin gündeme taşıdıkları hiç bir soruya şimdiye kadar tatmin edici hiçbir yanıt veremediler. Kamuoyu diken üstünde…

UMUMİ WC’Sİ OLMAYAN  HAYVAN PAZARI BİR YANDA, AYNI DERTTEN MUZDARİP PARK DİĞER YANDA!!!

MEZBAHANE IN-HAYVAN PAZARI OUT!

Hendek Belediyesinin ilçemiz Başpınar mahallesinde yıllardır hizmet veren mezbahanenin özel sektör eliyle yapılarak modernleştirilmesinin ardından hemen bitişiğindeki mahalle içerisindeki alanda belediye yetkililerince bir dizi rütuşlar yapılmış, hayvan pazarını ve mezbahanesini modern bir yer olarak kamuoyuna açıklamıştı.

MAHALLE İÇİNDEKİ HAYVAN PAZARI KAÇAK MI?

Celepler; “ Bu yaşananlar üreticinin ekonomik zararı demek. Yasal boyutta ilçe Tarım Müdürlüğünce onay dahi verilmemiş alanda mahalle içerisinde kurulan hayvan pazarına gelen insanlar ikinci sınıf vatandaş mı? “ diyerek şikayet ve serzenişte bulundular.

BAŞKAN GELSİN DERDİMİZİ YÜZÜNE DE SÖYLERİZ

Mikrofonumuza konuşan celeplere , “ Bu şikayet ve serzenişlerinizi belediye başkanı buraya gelse aynısını yüzüne söyler misiniz? Sorusunu yönelttiğimizde, “ keşke belediye başkanı buraya gelse bizim neler çektiğimiz görse. Bizi dinlese aynı şikayet ve sitemlerini yüzüne söyleriz” diyerek belediye başkanını hayvan pazarına gelmesi yönünde davette bulunuyorlar. Gelir gelmez kendi insiyatifinde.

ATATÜRK PARKINDA WC KRİZİ

İlçemiz Atatürk parkına çocuklarını gezmeye götüren, onlarla birlikte eğlenen ebeveynler tuvalet krizi ile karşı karşıya…Belediyeden umumi WC talebi.

VATANDAŞ WC İSTİYOR

   Daha 3-5 gün önce bir ebeveyn beraberinde parkta eğlendirdiği çocuğunun tuvalet ihtiyacı gelmesi üzerine WC’ye yönlensede özel bir şirket tarafından işletilen tesisin tüm parka hitap eden WC’sinin park tarafından girişinin tahta avlu ile tesis işletenlerince  kapatılmış olması anneyi üzdü.

TEKEL KAHVEHANESİ OLMASAYDI?

   Parkta bulunan diğer vatandaşlardan sorup öğrenmesinin ardından  arkadan dolaşarak WC önüne geldiğinde ise kapının kollarının sökülerek dışarından kullanımına engellenmesi karşısında üzgün anne çocuğunu TEKEL KAHVE’ sine götürerek kahvehanenin WC’sini kullandı. 

İŞLETMECİYE YÜK GETİRMEYİN UMUMİ TUVALET İNŞA EDİN

   İlçe halkının kullanımına açılan işletmenin WC’sinin temizliği için en az 1 personel istihdam etmesi gerekir, birde su fiyatlarının her geçen gün zamlandığı bir ortamda su sarfiyatını da  işletmeciye yüklemek zulümdür.

WC BÜYÜK İHTİYAÇ

   Bu süreçte bu yüktür, vebaldir. İşletmecinin umumi WC’lerini kapatması  parktan sorumlu olan belediye yetkililerinin bu durum karşısında yaşadığımız olumsuz kış şartlarını ve pandemi sürecini fırsata çevirerek hem işletmecinin yükünü hafifletmek hem de parka eğlenmek için gelen insanların büyük ihtiyaç duyduğu bir umumi tuvaleti park alanında müsait bir yere ivedilikle inşa etmelidir.