Güncel
Giriş Tarihi : 23-12-2020 10:02   Güncelleme : 28-12-2020 11:53

ZİYA GÖKALP CADDESİ BELEDİYENİN ÜVEY EVLADI MI?

Hendek’li olupda Ziya Gökalp caddesini bilmeyen yoktur. İlçemiz doğu istikametine Osman Yılmaz caddesi üzerinden, aynı caddenin paralelinde ise İtfaiye Amirliğinin hemen altında ise Ziya Gökalp Caddesi ile birlikte ilçe merkezine ulaşım sağlanmaktadır.

ZİYA GÖKALP CADDESİ BELEDİYENİN ÜVEY EVLADI MI?

ADİL VE HAKKANİYETLİ HİZMET!!!

Adil ve hakkaniyetle hizmet yaptığını her platformda dile getirenler  ilçe genelinde uygulamaya konulan Acil Eylem Trafik Planı doğrultusunda ekonomik ömrünü tamamlamamış olan yaya kaldırımlarını sökülüp parke taşları çöplüğü oluşturmalarını nereye koyalım?

BİR SALINCAĞI DAHİ OLMAYAN KÖYLER BİR YANDA  HİÇ BİR ŞEYİ EKSİK OLMAYAN KÖYLER DİĞER YANDA

 Bazı köylerimizde çocukların sallanabilecekleri bir salıncaktan dahi yoksun iken, bazı köyler Hendek Belediyesi  Fen İşleri Müdürlüğünde hizmete doyarken hatta girilen köyden aylar geçmesine rağmen ilçe merkezinde dahi bulunmayan bir peysaj çalışmaları, köprüler, çevre düzenlemeleri, meydanlar, ışıklandırmalar ve hatta çift taraflı yaya kaldırımları yapılması nedeni ile çıkılamıyor.

YÜZLERCE ÖĞRENCİ YOL ORTASINDAN YÜRÜMEK ZORUNDA

Tüm bu hizmet seferberliği ne hikmetse ilçeden esirgenmekte, bazı belli köylere aşırı hizmet seferberliği yapılması gözlerden kaçmıyor. Bir yanda bunlar yaşanırken diğer yanda nedense ilçemizin merkez caddelerinden biri olan ve adını cadde üzerinde bulunan İlköğretim okulundan ismini alan cadde ne hikmetse gözardı edilmekte, yok sayılmakta ve vatandaşların yanı sıra ilkokul öğrencilerinin sıklıkla kullandıkları Ziya Gökalp Caddesine YAYA KALDIRIMI yapılması, vatandaş güvenliği hiçe sayılması ilçe merkezişnde uygulamaya geçirilen Acil Eylem trafik Planı projesi ile uyuşmuyor.

NEDEN BELLİ KÖYLERE?

Bu gerçekler ortada duruken yine birileri çıkıp birilerinin yönlendirmesi ile ; “ biz hizmeti merkezden çevreye değil, çevreden merkeze yapıyoruz” diyebilir. Bu bakış açısının doğruluğunu yabana atamayız. Ama o kez adama sorarlar çevre sadece belli köyleden mi ibaret???