Güncel
Giriş Tarihi : 21-12-2020 09:22   Güncelleme : 21-12-2020 09:22

Yeni parti start aldı

VATAN VE HÜRRiYET PARTİSİ İçişleri Bakanlığına 10 Aralık 2020 Dünya İnsan Hakları gününde verilen dilekçe ile kuruluş aşamasına geçen partinin logosu oldukça ilginç. Logo, yaprağı açık kitap resmi, her bir yaprak üzerinde ay yıldız ve meşaleden oluşuyor.

Yeni parti start aldı

BİRLEŞTİRİCİ LOGO!

   Logonun açılımını incelediğimizde açık olan kitabın okuma ve bilgi olduğu, Ay ve Yıldızın Türk Bayrağını, Meşalenin ise Hürriyeti ifade ettiğini görüyoruz.   

    Türk tarihine baktığımızda İslamın savunuculuğunu yapan Türk Milleti, şehidimin son örtüsü olan Türk Bayrağı ve tarih boyunca canını verdiği halde egemenliğinden, özgürlüğünden, hürriyetinden ödün vermemiş olduğunu görüyoruz. Bu logoyu kim ya da kimler hazırladı ise tebrik ediyoruz.

FİKİR PARTİLERİ, HER ZAMAN VAR OLACAKLARDIR

   Partinin kurucularını emekliler, EYT mağdurları, emekli polis memurları ve engelliler, yani halkın kendisi oluşturuyor. Her ne kadar geçmişte siyasi bir tecrübeleri olmasa da ülkenin ekonomik, asgari, siyasal konularına hakimler. Çok partili döneme girdiğimizden bu güne fikir partilerinin her zaman kök saldığını ve asla yok olmadıklarına şahidiz.

TEŞBİHTE HATA OLMAZ. BİZ OSMANLI BANKASIYIZ!

   Yakın zamanda her ne hikmet ise partisinden dışlanan, ötelenen kişilerin partilerinden ayrıldıklarının akabinden parti kurduklarına şahit olduk. Parti tüzüklerini hazırlamışlar seçmenin önüne çıkmışlar. Baktığımızda parti çalışma programlarında paralellikler mevcut. Geçmiş dönemlerde TV ekranlarında bir reklam vardı anımsar mısınız? Yok birbirimizden farkımız ama biz Osmanlı Bankasıyız…

VATAN VE HÜRRİYET PARTİSİ KURUCULARI SIFIR KİLOMETRE SİYASETÇİLERDEN OLUŞUYOR

    İşte bu süreçte kuruluş çalışmalarını yürüten Vatan ve Hürriyet Partisini’de böyle kabul edebiliriz. Geçmişte siyasete hiç bulaşmamış, perde arkası oyunlarda bulunmamış, hayatları boyunca Vatan,Millet, Bayrak ve özgürlük ülküsünde olmuş kuruculardan oluşan, hedefine insanı koyarak emekleme sürecinde olan Vatan ve Hürriyet Partisi özellikle önem verdiği REFERANS ve MÜLAKAT konularını net şekilde kaldırarak, herkesin eşit şartlarda hayatını şekillendirmesi konularında daha şimdiden özellikle ( Z) kuşağı tarafından büyük teveccüh görmesi oldukça dikkat çekiyor.

GENÇLER GELECEĞİMİZDİR

Parti, siyasal çalkantıların çokça yaşandığı günümüzde diğerlerinin tam tersi istikametinde ; ( ben ülkemi nasıl daha müreffeh yaparım?, Vatandaşımın refah düzeyini nasıl yükseltebilirim, hepsinden önemlisi ulu önder Atatürk’ün de ifade ettiği gibi “ Gelecek gençlerindir” sözünden hareket ile dünya genelinde yetişkin genç nüfusa sahip ülkemizin kurtuluşunun gençlerden ve eğitimden geçtiği bilinci ile hareket etmekte, yıllardır süregelen, her gelen Milli Eğitim Bakanı’nın kendisine özgü bir müfredat programının yanlışlığı neticesinde genç nüfusun adeta bir yarış atı misali sınavdan sınava koşturulduğu günümüzde bu yanlışa dur diyen Vatan ve Hürriyet Partisi kurucularından olan emekli Polis Memuru Cenker Şakak’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım okunmaya değer bir makale olarak karşımızda duruyor.

EKONOMİDE MESLEK OKULLARININ ÖNEMİ

   Değişen dünya düzeninde teknoloji ve endüstrileri güçlü olan ülkelerin dünya siyasetinde söz sahibi oldukları, kitleleri ve ülkeleri daha rahat etkileyebildikleri bir gerçektir. Genç nüfusun çoğunluk oluşturduğu, geleceğimizin teminatı olduğu göz önünde bulundurularak teknoloji ve endüstri konusunda doğru eğitim politikaları ile gençlerimiz desteklenmelidir. Bunun ilk adımı olan Endüstri Meslek Liselerinin adı BİLİM VE TEKNOLOJİ ANADOLU LİSESİ şeklinde değiştirilerek müfredatları günün teknolojisi ve bilime dayalı olarak güncel olmalı, mezun olduktan sonra öğrencilerinin yüzde 90 kısmının başka mesleklere yönelmesinin önüne geçilmesi için okula başladıklarından itibaren sigortaları tam yapılmalı, staj mağdurlarının yaşadığı gibi sorunlarla karşılaşmamalı, üniversite sınavında ek puanla desteklenerek bu okulların cazibesi artırılmalı ve Mühendislik Fakültelerinin ön adımı olarak gençler teşvik edilmelidir. Bu adımların sonucunda hem iyi yetiştirilmiş ara eleman açığının kapanması sağlanacak, alanında tabandan gelen pratiğiyle yetişmiş mühendisler yetiştirilerek sanayi ve teknoloji konusunda doğru adımlar atılmış olacaktır.

VATAN VE HÜRRİYET PARTİSİ KURUCULAR KURULU ÜYESİ

CENKER ŞAKAK