Güncel
Giriş Tarihi : 19-12-2020 12:22   Güncelleme : 19-12-2020 14:49

TESADÜFLER ÜLKESİ MİYİZ?

NE OLDU BİRDEN BİRE? Akit TV programına konuk olan Sakarya Üniversitesinde görevli Prof Dr. Ebubekir Sofuoğlu’nun sarfettiği sözler tüm kamuoyunun tepkisini çektiği gibi geçmiş yıllarda milletvekili adayı olduğu partisinin üst düzey ve il başkanlarınca da eleştirilerek; “ Söylemlerinin kabul edilebilir bir yanı olmadığı” ifade edildi. Bu arada bazıları " öyle demedi" gibisinden söylemlerde bulunarak savunmaya geçiyorlar. Onlara son sözüm " lafın tamamı aptala söylenir" sözünü unutmasınlar derim...

TESADÜFLER ÜLKESİ MİYİZ?

PELİKAN YENİ FETÖ’DÜR!

Ülke gündemini şöyle bir gözden geçirdiğimizde son günlerde yaşananlar ya bir akıl tutulması ya da eski AK Parti Milletvekili Aydın Ünal’ın ifade ettiği üzre belli bir gurubun  ikltidar içerisinde yer kapma savaşlarına benziyor.  Eski AK Parti Milletvekili Aydın Ünal, Pelikan örgütünün yeni FETÖ olduğunu ileri sürdüğü açıklamasında ; “Pelikan örgütü Cumhurbaşkanı’nı savunan değil, onun arkasına saklanarak Anayasal suç işlemeye kadar varan,  kirli işler çeviren bir örgüttür. Hadiseler bunu ispatladı. Pelikan yeni FETÖ’dür”  demesi bir TESADÜF  olabilir mi? 

İSTİFA!

Yakın zaman önce 2018 Temmuz ayında  Maliye ve Hazine Bakanı olarak göreve başlayan Berat Albayrak, Instagram üzerinden istifasını açıklamış,bu istifanın üzerinden saatler geçmesine rağmen iktidara yakın medya yayın organından duyurulmamış adeta saklanmıştı. İstifasının öncesinde yaptığı toplantıda Türkiye’de ekonominin güllük gülistanlık olduğunu ifade eden Albayrak’ın istifası, görevden azlini istemesi bir  TESADÜF olabilir mi?

ELEŞTİRİ BOMBARDIMANINDA ZAMANLAMA!

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Merkez Bankası başkanlığına atanan Naci Ağbal ve Hazine ve Maliye Bakanlığına atanan Lütfü Elvan’ın göreve gelmesinin hemen ardından iktidara yakın olan gazetelerin köşe yazarlarınca  yeni gelen bürokratlara yönelik eleştiriler başladı. Bu bir TESADÜF olabilir mi?

BÜLENT ARINÇ’IN ÇIKIŞI!

Diğer yandan Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi  Bülent Arınç’ın infial yaratan açıklamasında; “Selahattin Demirtaş’ın tahliye olabileceği, iş insanı Osman Kavala’nın ise tutuklu kalmasına hayret ediyorum”  sözlerinin kamuoyunda tepki çekmesi karşısında görevinden istifa etmesi bir TESADÜF olabilir mi?

PARTİLİ CUMHURBAŞKANLIĞI’NDAN SADE CUMHURBAŞKANLIĞINA

Tüm bunlar yaşanırken bazı haber kanallarında iddia edilen, Ankara kulislerinde Şubat ayında kongresini yapacak olan AKP içerisinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın partili Cumhurbaşkanlığından ayrılarak sadece Cumhurbaşkanı olarak görev yapacağı ve AKP Genel Başkanlığı makamına da Numan Kurtulmuş’un geleceği, mhp Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “ HDP açılmamamk suretiyle kapatılmalıdır” söylemine  Numan Kurtulmuş’un  “parti kapatmalar çözüm olmadı” cevabı bir  TESADÜF olabilir mi?

MİT’TE GÜVEN BUNALI MI MI?

Aynı iddialar çerçevesinde AKP’de kongre sonrasında MİT başkanı Hakan Fidan’ın görevi bırakacağı yerine de AKP Genel Başkan Yardımcısı görevini yürüten Mahir Ünal ya da Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın’ın getirileceğinin konuşuluyor olması bir TESADÜF olabilir mi?

ŞUBAT SONRASI KÖKLÜ VE RADİKAL DEĞİŞİKLİKLER

Tüm bu gelişmelerden anladığımız, ortaya çıkardığımız sonuç,AKP’nin Şubat ayında yapmayı planladığı Genel Kongrenin ardından bir dizi köklü değişikliklerin yaşanacağı yönünde.

BUNLAR BİRER VARSAYIM,YAŞAYARAK GÖREBİLECEĞİZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yanlış bilgi ve söylem ve raporlarla  yanıltıldığının farkına varmış, muhalefetinde kendi partisi içindeki bazı vekillerin ekonomi üzerinde dile getirdikleri kötü senaryoları, söylenildiği gibi PİK  yapan değil tam aksine DİP yapan ekonomiyi tekrardan ayakları üzerine dikmek, yurt içinde ekonomik,politik ve dış politikada elini kuvvetlendirmek, kendisine güvenen mazlum milletlerin hamisi olmak  adına bir dizi bürokrat değişiklikleri ile birlikte zihniyet değişikliğini  gerçekleştirme yönünde adımlar atacağı anlaşılıyor. Tabi tüm bu söylem ve yorumlar sadece bir varsayım. Bunu en iyi yaşayarak göreceğiz.

KULAĞINIZA KÜPE OLSUN

Ancak şunu söylemeden edemeyeceğim. Türkiye’yi hiçbir devlet ameliyat masasına yatıramaz. Buna hiçbir Türk vatandaşı da sessiz kalmaz. Türk milletinin 15 Temmuz Darbe Kalkışmasında gösterdiği tutum, davranış kulağınıza küpe olsun…

Bakalım mev’lam neyler, Neylerse Mev’lam güzel eyler.