Güncel
Giriş Tarihi : 17-12-2020 14:37   Güncelleme : 19-12-2020 14:07

Pokemon Profesörü!

Deva Partisi Hendek İlçe Başkanı Fatih Güdü, Sakarya Üniversitesi Öğrencilerinin kaldıkları yerler için ( FUHUŞ YUVASI) olarak açıklamasına (Pokemon Profesörü) diye yanıt verdi.

Pokemon Profesörü!

Deva Fatih Gudu: Gündemde ki  konuyla alakalı gerekli açıklamaları değerli siyasi parti ve stk temsilcileri zaten yaptılar. Sabahtan beri beni arayan arayana “ Sen neden henüz açıklama yapmadın ? “ diyerek

 

            Ben ismi ilk gördüğümde aklıma geçmiş dönemdeki şu vukaatlar geldi. Bahsettiğimiz kişi

-          Pokemon GO oyunu uluslararası bir casusluk uygulamasıdır ! diyecek ama Merkez Bankası yedek akçesinin yaklaşık  20 milyar TL olduğu ülkemizde Nintendo nun Pokemon GO oyunundan 2 yılda 18 Milyar TL ( 1.8 milyar usd ) para kazandığını bilmeyecek kadar teknolojiden ve günümüz dünyasından uzak

-          Atatürk medeni kanunu İsviçre`den aldığı için kendisi de milli değildir ! diyecek kadar garip

-          Sevr diye bir anlaşma yoktur. Diyecek kadar tarih profesörü

-          Google`ı ilk icad eden ve kullanan Sultan Abdulhamit Han`dır diyecek kadar ne dediğini bilmeyen

-          Ebu Bekir El Bağdadi ile Atatürk Tarih önünde aynı kefededir diyecek kadar şuursuz bir “ adam” var gündemde .

CUMHURİYET DEĞERLERİNE SALDIRIDA SINIR TANIMIYORLAR

Bu adam bu hale bir günde gelmedi, geçmişten günümüze Türkiye Cumhuriyeti kurucularına ve değerlerine saldırmanın prim yaptığını gördükçe üst perdeye çıktı, velhasıl ilgili kişi dün yaptığı açıklamasında üniversitelerin şer, fuhuş yuvası haline geldiği ve derslerine doğru düzgün katılım sağlanmadığını belirtmiştir.

KAZANIM DEĞİL ZULÜMDÜR

Ama bir kez bile düşünmemiştir ki bu zihniyette ki bir adamın dersine girmek öğrenciler için kazanım değil züldür. Evet kendisi akademisyendir lakin hangi akademiye hizmet ettiği merak konusudur. Çok değil kısa bir zaman önce de “ Türkiye`nin okuma oranı arttıkça afakanlar basıyor, Türkiye`nin geleceği için cahil nesil lazım “ diyen rektör de gördük.

ÜLKEMİZİN KANAYAN YARASI

Bu zihniyet kızını okutmayıp, eşi yada kız çocuğu için hastaneye gittiği zaman okumuş kadın doktor arayan zihniyet ile aynıdır. Eğitimin ülkemizin kanayan yarası olmasının temel sebebi son dönemde sıkça rastladığımız benzer açıklamalarla birlikte artık net bir şekilde gün yüzüne çıkmıştır.

SORGULAYAN NESİLDEN RAHATSIZ OLUYORLAR

Çünkü en korktukları şey sorgusuz sualsiz biat etmeyen, araştıran sorgulayan ve değerlendirme yapan bireylerin çoğalmasıdır. Velhasıl ürkütücü olan bu şahsın şahsi açıklamaları değildir  ne yazık ki ülkemizdeki eğitim yönetiminin gün geçtikçe bu kafadaki insanlara teslim ediliyor olmasıdır.

LİYAKAT ÖNEMLİDİR

Bu nedenle her şeyden önce liyakat en önemli şeydir. İlgili kişi tarih profesörü olması hasebi ile iyi bilmektedir ki Osmanlı İmparatorluğunun sonunu getiren en önemli sebeplerden biriside artan  rüşvet ile birlikte liyakatin ortadan kalkmasıdır.

Saygılarımla