Güncel
Giriş Tarihi : 11-12-2020 12:15   Güncelleme : 13-12-2020 16:19

HASTANENİN YANGIN ÇIKIŞI BARAKA İLE KAPATILDI!

YANGINDA VATANDAŞLAR HANGİ KAPIDAN ÇIKACAK? Yıllardır tüm kamuoyunun dilinde olan Hendek Devlet Hastanesi bir İLK’E imza attı. Kamuoyunun söylemlerine göre hizmete girdiğinden günümüze kadar geçen süreçde tam randımanlı çalışmamasının müsebbipleri siyasetçiler ve siyasetçilerle işbirliği içerisindeki görevini umursamayan yönetilerden kaynaklanıyor.

HASTANENİN YANGIN ÇIKIŞI BARAKA İLE KAPATILDI!

BAŞKA YER Mİ BULAMADINIZ?

Bilindiği üzere bu tür binalarda gri kapılar yangın çıkış noktalarına delalettir . Yakın zaman önce yeni başhekim ve personel atamalarının gerçekleştiği hastanede bir takım fiziki değişiklikler meydana geldi.  Üzülerek ifade edelim ki baş hekimin insiyatifi ile  asla yapılmaması gereken bir hataya imza atıldı.. O hata, YANGIN ÇIKIŞINA COVİD-19 ODASI  ismiyle baraka inşa edildi.

GEÇ KALMADAN HATADAN DÖNÜLMELİ

Bu değişiklikten Sakarya Sağlık İl Müdürlüğünün, itfaiye daire başkanlığının  bilgisi var mı yok mu bilmiyoruz. Ama bildiğimiz bir şey varki yapılan bu maddi hata asla affedilir bir hata değil.

BİZDEN UYARMASI

Bilindiği üzere Hendek Devlet Hastanemiz 100 yataklı ve üç katlı. Bina içerisinde onlarca ölü alan mevcut. Çalışan personel sayısı ve Covid-19 dolayısı ile yoğun hasta trafiğinin yaşandığı hastanede , inşallah yaşanmaz ama ya bir yangın vuku bulsa, hastane içindeki tüm vatandaşların yangın tahliye kapılarına yöneldiğinde ikinci bir facia ile karşı karşıyalar. Biz uyaralım, görevimizi yapalım. Umarız ki bir facia yaşanmaksızın bu hatadan dönülür.

NOT: Hastanenin oto park alanında kreş olarak inşa edilen bina bomboş duruyor. Burası Covid hastaları için biçilmiş kaftan. Yetkililer bir düşünseler nasıl olur?