Güncel
Giriş Tarihi : 10-12-2020 12:32   Güncelleme : 11-12-2020 16:13

BİR TEPKİ DE AKAR’DAN GELDİ

Andımızla ilgili "Her sabah çocukların yemin etmesi faşistçe bir uygulamadır" yorumunu yapan Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bünyamin Bezci'ye MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar'dan cevap geldi. Akar, idari soruşturma başlatılması gerektiğini ifade etti

BİR TEPKİ DE AKAR’DAN GELDİ

Sakarya Üniversitesi'nin ilginç paylaşımlarıyla dikkat çeken Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bünyamin Bezci uzaktan eğitimle verdiği derste Andımızla ilgili "Her sabah çocukların yemin etmesi faşistçe bir uygulamadır" yorumu yapmıştı. Bu açıklamanın ardından MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar'da cevap verdi. 

ŞİDDETLE KINIYORUM

Toplum nazarında itibarsızlaştırmaya yönelik bu tür ifadeleri kınadığını belirten MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, “O öğretim üyesi kendi sosyal medya hesabından uzaktan eğitim esnasında belli ders konularını anlatırken vermiş olduğu örnekler arasında bu konuyu değerlendirdiğini söyledi. Her ne olursa olsun nasıl bir eğitim-öğretim ortamı içerisinde olursak olalım bizim için önemli olan şudur ki, Andımız gibi vakti zamanında milli şuur bilinmek adına sergilenen tavrın kaldırılması ve akabinde Danıştay tarafından da kaldırılma işleminin iptal edilmiş olmasına rağmen halen bir faşist uygulamaymış gibi toplum nazarında itibarsızlaştırmaya yönelik bu tür ifadeleri biz de kesinlikle tasvip etmiyoruz, hatta şiddetle de kınıyoruz.