Güncel
Giriş Tarihi : 08-12-2020 09:53   Güncelleme : 09-12-2020 18:31

BU AÇIKLAMA GERÇEKTEN BAHADIR BAŞKANIN AÇIKLAMASI MI?

6 Aralık Pazar günü saat 14.00 sularında Sakarya’dan yayın yapan Medyabar haber sitesinde (HENDEK BELEDİYESİ’NE 2 BAŞKAN YARDIMCISI DAHA) başlıklı bir haber paylaşıldı. Haberin içeriğinde Hendek Belediyesi’ne yönelik iddia ve ithamlar yer alıyordu. Pazar bitti Hendek Belediyesi’nden ses yok. Pazartesi mesai saati sona erdi Hendek Belediyesi’nden yine ses yok. Saatler Pazartesi günü saat 18.10’da Hendek internet haber sitelerinde Hüdaverdi Bahadır imzalı açıklama…

BU AÇIKLAMA GERÇEKTEN BAHADIR BAŞKANIN AÇIKLAMASI MI?

RESMİ AÇIKLAMAYI BİZ KURUMDAN DEĞİL HABER SİTELERİNDEN ÖĞRENİYORUZ

Kurumu hedef alan bir haberin ardından yapılan böylesi bir açıklamanın ilk önce kurumun resmi internet sitesinde yayınlanarak kamuoyunun bilgilendirilmesi gerekirken kurumun sitesinde tek cümle edilmemiş, başkan yardımcısı Hüdaverdi Bahadır ilçemizdeki bazı internet haber sitelerini bir bir gezerek açıklamada bulunmuş!

102 MİLYON BORÇ YÜKÜNÜ SİZ AÇIKLAMADINIZ MI?

Haberde Hendek belediyesinin borcuna vurgu yapılarak ( Borçlu belediye kadrosuna 2 başkan yardımcısı daha ekledi) konusu işlenmiş. Buna belediye başkan yardımcısı tarafından verilen cevabi açıklamada ( buda nereden çıktı? Neye göre en borçlu belediyeyiz) gibisinden savunmaya geçilmiş. Yahu siz mecliste açıklamadınız mı 102 milyon borç yükü ile belediyeyi devraldık diye?

MECLİSTEN 4 KEZ BORÇLANMA YETKİSİNİ NEDEN İSTEDİNİZ?

Yaklaşık 21 aydır görevde bulunduğunuz Hendek Belediyesi’nde şimdiye kadar kaç kez (4) kez meclisten borçlanma istemenizin gerekçesi paranızın olmadığı değil miydi? Şimdi niye ( biz borçlu belediye değiliz!) yaygarasını kopartıyorsunuz??? Birde kahramanlık edası ile çıkıp biz borç içinde aldığımız belediyede gelirlerimizin düşmesine rağmen Yeşilyuırt İş merkezini tamamladığınızı,Kazimiye mahallesinde girdiğinizden bu güne 8 ay geçmesine rağmen hala oradan çıkamadığınızı, (Sanki Hendek’de tek bir mahalle Kazimiye imiş gibi)

HİZMET BEDELLERİNİ KAMUOYUNA NEDEN AÇAIKLAMIYORSUNUZ?

Hali hazırda hizmet vermesinde en ufak sıkıntı yaşanmazken olmayan paralar, mecliste alınan borçlanma yetkisi ile gelen paraları Uludere ve Zeki Cömert parkında harcadığınızı bilmeyen mi var? Kaldıki hala bu tesislere yapılan harcama miktarını kamuoyundan GİZLİYORSUNUZ…

Gelelim Mezbahane konusuna…

Özel sektöre devrini yaptığınız mezbahane belediye imklanları ile değil özel sektör eliyle yeniden dizayn edilerek modernleştirilmedi mi? Neyin propagandasını yapıyorsunuz. Eğer mezbahanenin bitişiğinde bulunan hayvan pazarında yaptığınız makyajdan bahsediyorsanız hiç değilse gidin ayıbınızı kapatmak adına ruhsatsız hayvan pazarınıza ruhsat alın, WC’sini yapın…

Kilitli parke üretimi ve çalışmaları…

Sokaklarda baişlatılan kilitli parke çalışmalarını görüyoruz, hız kesmeksizin çalışmalar devam ediyor. Peki ekonomik ömrünü tamamlamayan kilitli parke taşlarını sökerek üretim alanında kilitli parke dağları oluşturduğunuzu nereye koyalım?

KIZA ZAMANIN SÜRESİ NEDİR?

Afek Koordinasyon Merkezi, Alparslan Türkeş Yşaam parkı projelerinin start aldığı söyleniyor. Diğer projelerede KISA ZAMANDA ( Kısa zamanın süresini lütfen açıklayında cahil kalmasak!)  başlayacağını söylüyorsunuz. Seçim beyannameniz elimizde. Geçmiş yönetimin haşa yoktan varettiği HGM Sosyal Tesislerini bile işletmeken acze düştüğünüzden İl Spor Müdürlüğüne kiralamadınız mı? Kaldı ki seçim beyannamenizde HGM benzeri 6-7 hayal projeniz var onalara ne zaman başlanacak, ne zaman bitecek, ne zaman hizmete sokacaksınız???

YENİ BİR SOSYAL BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI MI?

Belediyenin borcunu indirdik diye reklamlar yapıyorsunuz. Selman dede mesire alanındaki hayvanların fazla saman yiyorlar diye hayvanları satmanızı, hayvanlardan artırdığınız yemin hesabını tasarruf diye açıklıyorsunuz. Bu mu sizin sosyal belediyecilik anlayışınız?

HODRİ MEYDAN…

Gelelim işten çıkardığınız hem de pandemi döneminde işten çıkarılmanın yasaklandığı bir süreçde çıkardığınız işçilerden bazılarına tekrardan çağrı yapıp, “biz bir hata yaptık, gel sen bir dilekçe yaz ve dilekçende  kurumdan kendi rızanla ayrıldığını belirt bizde sana tazminatını ödeyelim!!!” dediğinizi neden ifade etmiyorsunuz??? Yalan mı? Hodri meydan…

AÇIKLAMADA SUÇLAMAYA EN UFAK BİR CEVAP YOK NEDEN?

Haberin içeriğinde başkan yardımcısının adının önüne ( Sakaryaspora başkan olacağı ifade edilen Hüdaverdi Bahadır’a partisinden dolayı tepkiler var) ifadesi vardı. Ne hikmet ise haber sitesi haberini revize etmiş bu cümleyi kaldırmış. Karşı açıklamayı eğer Hüdaverdi Bahadır kendisi yapmış ise bu cümleye cevap vermemiş olması size ilginç gelmiyor mu? Böylesi bir suçlamaya yapılan açıklamada değinilmemiş olması bu açıklamanın Hüdaverdi Bahadır tarafından yapılıp yapılmadığı konusunda  şüpheler içermiyor mu???

NEDEN NEDEN NEDEN???

Kaldı ki bu tür bir açıklama eğer Hendek Belediyesi tarafından resmi ağızla yapılıyor olsa bu açıklama metninin Belediye Resmi internet Sitesinden duyurulması gerekmez mi? Dün akşam biz bu konuyu Facede belirtmemizin ardından açıklama metni apar topan resmi haber sayfasından duyuruldu NEDEN?